Papež chce jezdit v hybridu či elektromobilu

Jan Horčík - 13 Leden 2012

Papež Benedikt XVI. údajně touží po šetrnějším papamobilu – legendárním speciálním automobilu, který slouží pro přepravu a ochranu papeže na cestách. V současné době slouží jako papamobil speciálně upravený Mercedes-Benz ML 430 s 4,3l osmiválcem. Jenže už i na Vatikán konečně dolehla zelená vlna.auto papamobil papež Benedikt 16. Sao Paolo Brazílie

Klasický papamobil v Sao Paolu v Brazílii, které papež Benedikt 16. nbavštívil v roce 2007
foto: Caio do Valle

Čtyřiaosmdesátiletý papež Benedikt XVI. údajně bere otázky životního prostředí velmi vážně. Byl to on kdo přišel s návrhem, aby auto kterým jezdí bylo k přírodě šetrnější.

Kardinál Giovanni Lajolo z papežova okolí už minulý rok potvrdil, že Vatikán s automobilkou Mercedes-Benz jedná o možnosti hybridního nebo dokonce plně elektrického pohonu papamobilu.

Pro Vatikán je samozřejmě přední bezpečnost auta a elektrický nebo hybridní papamobil by musel splňovat všechny klíčové bezpečnostní požadavky.

Vzhledem k tomu, že auto je velmi ne-aerodynamické díky speciální kabině z pancéřového skla pro papeže a dva hosty, zní hybrid jako ta správná volba.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Vzhledem k tomu, že auto je velmi ne-aerodynamické díky speciální kabině z pancéřového skla pro papeže a dva hosty, zní hybrid jako ta správná volba."

Autor článku asi zamýšlí, že papež bude jezdit mezi lidmi 120km rychlostí:-D

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nezamýšlí, je fakt, že pro pomalý pohyb davem i rychlou akceleraci v kritických situacích by byl elektromobil ideální. Je ale otázkou, zda se konzervativně naladěné vatikánské struktury dokážou otevřít takovému "high-tech" řešení...

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prečo by sa mal Vatikán brániť novým technoogiám? Veď už dnes možno na strechách významných vatikánskych budov spozorovať solárne panely. A na rozdiel od nich majú elektromobily omnoho starší pôvod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na základe vatikánskej zmluvy sa mu vyzbierame na čokoľvek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To si všimli brzo!


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol