Papež chce jezdit v hybridu či elektromobilu

Jan Horčík - 13 Leden 2012

Papež Benedikt XVI. údajně touží po šetrnějším papamobilu – legendárním speciálním automobilu, který slouží pro přepravu a ochranu papeže na cestách. V současné době slouží jako papamobil speciálně upravený Mercedes-Benz ML 430 s 4,3l osmiválcem. Jenže už i na Vatikán konečně dolehla zelená vlna.auto papamobil papež Benedikt 16. Sao Paolo Brazílie

Klasický papamobil v Sao Paolu v Brazílii, které papež Benedikt 16. nbavštívil v roce 2007
foto: Caio do Valle

Čtyřiaosmdesátiletý papež Benedikt XVI. údajně bere otázky životního prostředí velmi vážně. Byl to on kdo přišel s návrhem, aby auto kterým jezdí bylo k přírodě šetrnější.

Kardinál Giovanni Lajolo z papežova okolí už minulý rok potvrdil, že Vatikán s automobilkou Mercedes-Benz jedná o možnosti hybridního nebo dokonce plně elektrického pohonu papamobilu.

Pro Vatikán je samozřejmě přední bezpečnost auta a elektrický nebo hybridní papamobil by musel splňovat všechny klíčové bezpečnostní požadavky.

Vzhledem k tomu, že auto je velmi ne-aerodynamické díky speciální kabině z pancéřového skla pro papeže a dva hosty, zní hybrid jako ta správná volba.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Vzhledem k tomu, že auto je velmi ne-aerodynamické díky speciální kabině z pancéřového skla pro papeže a dva hosty, zní hybrid jako ta správná volba."

Autor článku asi zamýšlí, že papež bude jezdit mezi lidmi 120km rychlostí:-D

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nezamýšlí, je fakt, že pro pomalý pohyb davem i rychlou akceleraci v kritických situacích by byl elektromobil ideální. Je ale otázkou, zda se konzervativně naladěné vatikánské struktury dokážou otevřít takovému "high-tech" řešení...

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prečo by sa mal Vatikán brániť novým technoogiám? Veď už dnes možno na strechách významných vatikánskych budov spozorovať solárne panely. A na rozdiel od nich majú elektromobily omnoho starší pôvod.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na základe vatikánskej zmluvy sa mu vyzbierame na čokoľvek.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To si všimli brzo!

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily