Panasonic investuje stovky milionů do gigatovárny Tesla

Jan Horčík - 08 Říjen 2014

Gigatovárna Tesla na výrobu baterií už se začala stavět v Nevadě. Jde o společný projekt automobilky Tesla Motors a japonského gigantu Panasonic. Ten nyní potvrdil investici v hodnotě stovek milionů dolarů.auto giga-továrna Tesla Motors Nevada výroba baterií

V Nevadě poblíž města Reno už se budují základy budoucí továrny
foto: Tesla Motors

Kazuhiro Tsuga, šéf Panasonic, podle Wall Street Journal na aktuálním veletrhu CEATEC doma v Japonsku potvrdil, že počáteční investice japonského gigantu do nového giga-továrny Tesla na výrobu baterii bude v řádech stovek milionů dolarů.

ZAJÍMAVOST: Proč Tesla staví právě v Nevadě?

Továrna má odstartovat výrobu už v roce 2017, v roce 2018 naběhnout na velkovýrobu a v roce 2020 dosáhnout plné kapacity. To bude znamenat roční výrobu 35 GWh bateriových článků a 50 GWh celých baterií.

To by mělo stačit pro to, aby Tesla mohla v roce 2020 vyrábět 500 000 elektromobilů ročně. Zdaleka nejvyšší produkce by měl dosáhnout plánovaný levný elektromobil Tesla Model III (3). Vyrábět se začne nejspíš v roce 2018.

Ve finále má továrna zaměstnávat až 6500 lidí. Bude z velké části využívat obnovitelné zdroje energie - na střeše bude mít obří , nedaleko pak bude vybudován park .

se podle , šéfa Tesla Motors, bude na výsledné investici do giga-továrny v hodnotě až 5 mld. dolarů (100 mld. korun) bude podílet přibližně 30 až 40 %. Půjde o největší továrnu svého druhu na světě.

 
Obrázek uživatele honza.t

Dostanou na tento projekt také nějakou státní půjčku ? Jsou někde na netu podrobnější informace o profinancování. Až 6500 zaměstnanců. To je ohromné číslo a obrovská zodpovědnost do budoucna . Kolik zaměstnanců bude asi v tom Dole, který bude pro tuto továrnu těžit Lithium ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Někde jsem četl, že jim budou odpuštěny daně, ale o žádné půjčce jsem neslyšel.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily