Opel jde proti Škoda Citigo s novým modelem Allegra

Jan Horčík - 23 Leden 2012

Malá a ještě menší. Tak vypadají nejprodávanější auta nejen v Evropě. Není divu, že Opel si chce ukousnout svůj díl koláče. Připravuje proto model Opel Allegra/Junior/New Small, který se bude prodávat také jako hybrid a elektromobil.Opel Trixx

Tohle je "včelka" jménem Opel Trixx. Šlo pouze o koncept, který Opel dlouhodobě předváděl jako své malé auto budoucnosti. Od modelu Opel Allegra/Junior se však výrazně liší.
foto: Opel

Opel Junior je auto postavené na zkráceném podvozku modelu Opel Corsa, délka je 3,5 metru. Základní verze bude třídveřová čtyřmístná. Do prodeje půjde auto na konci letošního roku s cenou pod 10 000 euro, podobně jako Volkswagen Up!/Škoda Citigo. Právě to je také hlavní konkurence.

Opel pracuje na malém autě už velmi dlouho. V roce 2004 prezentoval koncept Opel Trixx, který se pak objevoval ještě dlouho poté. Auto mělo být původně vybaveno 1,3l dieselovým motorem s výkonem 70 koní.

Jaký motor dostane finální verze není zatím jasné. Jisté je, že auto bude nabízeno v benzinové, dieselové, ale také hybridní a plně elektrické verzi. Ostatně, Škoda už také potvrdila Citigo jako elektromobil a Volkswagen svůj e-Up! propaguje již dlouho.

Elektromobil Opel Allegra by se měl na trh dostat stejně jako elektrické Citigo v roce 2014. Co se týká hybridu, zatím žádné podrobnosti neznáme. Klasická benzinová verze bude s nejmenším 1l motorem “žrát” pod 4 l/100 km.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily