Opásaný Hummer do zásuvky se chystá dobýt jižní pól

Jan Horčík - 29 Duben 2015

Skupina dobrodruhů Zero South se chystá podniknout výpravu k Jižnímu pólu. Pomůže jim v tom dvojice speciálně pravených vozidel Hummer.auto Hummer H1 Zero South výprava na jižní pól

Výprava na jižní pól v upraveném Hummeru - typicky americký přístup?
foto: Zero South

Speciálně upravené Hummery H1 mají místo kol pásy značky Mattracks, které se v Antarktidě hodí přeci jen víc než kola. Samozřejmostí je také zesílené odpružení.

Ale to zdaleka není všechno. Jejich šestiválcový, 3,2l motor je upraven tak, aby spaloval bionaftu. Navíc je každý z vozů vybaven 24kWh baterií, kterou může naftový motor v případě pořeby dobíjet.

Energii pak mohou využít dva elektromotory, jeden vzadu a druhý vpředu. Baterie jsou pochopitelně silně izolované aby byly ochráněny před teplotami kolem -50 °C. Čistě na elektřinu urazí auta asi 50 km - ale na kolech. Na pásech zatím nebyl dojezd otestován.

ZAJÍMAVOST: Prvním člověkem, který stanul na jižním pólu, byl norský polárník Roald Amundsen. Stalo se tak 14. prosince 1911. Jižní pól se nachází ve výšce 2835 m nad mořem uprostřed v těchto místech rovného, 2850 m silného ledového masivu. Zdroj: Wikipedia

Celá cesta bude měřit necelé 2000 km. Tým pochopitelně bude celou cestu dokumentovat a dokonce má podle ní vzniknout 10dílná televizní série. Trochu nejasné je, kde chtějí svůj plug-in hybrid během cesty tam a zase zpátky nabíjet… na polární stanici Amundsen-Scott?

Kdybyste se na Jižní pól vydávali vy, jaký byste zvolili dopravní prostředek?

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"dobít jižní pól" ? Než ho "dobije" měl by se zastavit v základní škole, kde by se třeba něco dozvěděl o rozdílu mezi dobitím a dobytím.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Už je kolem nás toho dobíjení trochu moc, přiznáváme, a děkujeme za upozornění :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Obrněný transportér z Kulhánkových knih. Saladin se myslím jmenoval :D

Obrázek uživatele PaRi

Jako dopravní prostředek bych zvolil lyže, sáně a jako potah Varela 'Frišťu' Frištenského.

A hlavně bych nezapomněl vynásobit potřebné množství potravin dvěma, aby zbylo i na cestu zpět.

---

www.xpari.cz
2x Škoda CitigoE iV

+1*


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil