Nvidia ukázala hardware pro robotická auta

Jan Horčík - 05 Leden 2015

V americkém Las Vegas aktuálně probíhá největší světový veletrh spotřební elektroniky CES. Společnost Nvidia, známý výrobce čipů, tam představila krom jiného i vlastní řešení pro robotická auta.auto Nvidia Drive PX hardware

Nový hardware společnosti Nvidia určený nejen pro robotická auta
foto: Nvidia

Nvidia je po společnostech Google a Apple další firmou z oblasti výpočetních technologií, která chce prorazit v . Už dnes je jasné, že auta budoucnosti budou čím dál tím samostatnější v oblasti řízení, ale zároveň i výrazně propojenější s vnějším světem.

Platforma Nvidia Drive CX je rozsáhlý ekosystém hardwaru i softwaru, který automobilovým výrobcům umožní navrhovat a vyrábět skutečná auta budoucnosti. To znamená taková, kde se palubní deska skládá z jednoho nebo více displejů, ovládá se nejčastěji dotykem a nabízí připojení k internetu i pravidené updaty auta (podobně jako firmwaru u ).

Nvidia Drive PX je pak malý, ale extrémně výkonný počítač vybavený dvěma procesory Nvidia Tegra X1 a 12 vstupy pro kamery. Výpočetní výkon tohoto stroje je 2,3 TFLOPS a údajně dokáže využívat i neuronové sítě. To vše má sloužit právě pro budoucí robotická auta.

Ta budou muset získávat přehled o svém okolí z mnoha senzorů včetně kamer s vysokým rozlišením. Nvidia Drive PX dokáže zpracovat vstup až z 12 takových kamer s rozlišením 4K při 30 FPS a rozpoznat v obraze například chodce na přechodu nebo cyklisty.

Jednou z prvních automobilek, která nejspíš novou technologii Nvidia využije, bude . Zástupce ingolstadtské automobilky byl totiž přímo na pódiu se zástupci Nvidie, když novinku prezentovali.

Nvidia
 

Ja neviem, ale mám pocit že "Arduino" je pomerne dobre rozvinutá a dostupná platforma na takéto účely.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily