Nvidia ukázala hardware pro robotická auta

Jan Horčík - 05 Leden 2015

V americkém Las Vegas aktuálně probíhá největší světový veletrh spotřební elektroniky CES. Společnost Nvidia, známý výrobce čipů, tam představila krom jiného i vlastní řešení pro robotická auta.auto Nvidia Drive PX hardware

Nový hardware společnosti Nvidia určený nejen pro robotická auta
foto: Nvidia

Nvidia je po společnostech Google a Apple další firmou z oblasti výpočetních technologií, která chce prorazit v . Už dnes je jasné, že auta budoucnosti budou čím dál tím samostatnější v oblasti řízení, ale zároveň i výrazně propojenější s vnějším světem.

Platforma Nvidia Drive CX je rozsáhlý ekosystém hardwaru i softwaru, který automobilovým výrobcům umožní navrhovat a vyrábět skutečná auta budoucnosti. To znamená taková, kde se palubní deska skládá z jednoho nebo více displejů, ovládá se nejčastěji dotykem a nabízí připojení k internetu i pravidené updaty auta (podobně jako firmwaru u ).

Nvidia Drive PX je pak malý, ale extrémně výkonný počítač vybavený dvěma procesory Nvidia Tegra X1 a 12 vstupy pro kamery. Výpočetní výkon tohoto stroje je 2,3 TFLOPS a údajně dokáže využívat i neuronové sítě. To vše má sloužit právě pro budoucí robotická auta.

Ta budou muset získávat přehled o svém okolí z mnoha senzorů včetně kamer s vysokým rozlišením. Nvidia Drive PX dokáže zpracovat vstup až z 12 takových kamer s rozlišením 4K při 30 FPS a rozpoznat v obraze například chodce na přechodu nebo cyklisty.

Jednou z prvních automobilek, která nejspíš novou technologii Nvidia využije, bude . Zástupce ingolstadtské automobilky byl totiž přímo na pódiu se zástupci Nvidie, když novinku prezentovali.

Nvidia
Zpět na HybridPřidat komentář

Ja neviem, ale mám pocit že "Arduino" je pomerne dobre rozvinutá a dostupná platforma na takéto účely.


10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol