Nový Renault Zoe s 41kWh zvládne až 300 km na jedno nabití

Jan Horčík - 23 Únor 2017

Renault na autosalonu v Paříži minulý rok představil novou verzi elektromobilu Renault Zoe R90 Z.E. 40. Téměř dvojnásobná kapacita baterie proti původní verzi, 41 kWh místo 22 kWh, nabízí reálný dojezd 300 km.auto elektromobil Renault Zoe R90 Z.E. 40 s 41kWh baterií

Elektromobil Renault Zoe R90 Z.E. 40 s 41kWh baterií
foto: Renault

Nová 41kWh baterie od LG Chem umožňuje elektromobilu Renault Zoe podle optimistického standardu NEDC ujet až 400 km na jedno nabití. Reálně je tato hodnota ale blíž i tak velmi slušným 300 km.

Auto se prodává ve dvou verzích: R90 nabízí NEDC dojezd 400 km a palubní 22kW nabíjení, verze Q90 dojezd 370 km NEDC a 43kW palubní nabíjení. Zrychlení 0-100 km/h zvládne francouzské auto během 13,5 sekundy, max. rychlost je omezena 135 km/h při max. výkonu 68 kW.

Nová verze Zoe pomohla prodejům elektromobilů ve Francii v lednu 2017 k rekordním 2563 novým registracím (z toho 321 byly elektrické dodávky). Renault Zoe se na tomto čísle podílel 1646 kusy, což je druhý nejvyšší měsíční prodaný počet.

Je zajímavé, že rozměry nové 41kWh baterie se nezměnily a hmotnost stoupla pouze o 15 kg z 290 kg na 305 kg! Skládá se ze 192 článků po 12 modulech se 16 články. Ve Francii je cena elektromobilu Renault Zoe 41 kWh stanovena na 32 100 eur (cena včetně baterie). Verze Q90 s rychlejším nabíjením je asi o 700 eur dražší.

uložení baterie v elektromobilu Renault Zoe

Uložení baterie v elektromobilu Renault Zoe
foto: Renault

Praktické testy ukázaly, že při dálničních rychlostech, tedy kolem maximálky, ujede Zoe reálně asi 200 km. Při využití převážně na dálnicích a meziměstských silnicích čekejte spíš 250 km a při šetrnější jízdě primárně po městě není problém dosáhnout mety 300 km na jedno nabití.

Bohužel zatím stále není jasné kdy a zda vůbec se elektromobily Renault v čele se Zoe objeví v Česku. Oficiální vyjádření českého zastoupení automobilky jsou totiž stále velmi neurčitá.

Jak se jezdí v novém Zoe?

Renault
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Pepa

Neřešte cenu,našinec si poradí!
Postrachem rodinného rozpočtu průměrného Čecha je pravidelná měsíční platba - trvalý příkaz zahrnující poplatky za energie,nájem,telefon,pojistky,satelit,tv.,rádio a pak jsou tu bubáci jako hypotéka,úvěr na autíčko či spotřebitelský úvěr.
Začít tím že si vemu skvělé autíčko za 900000,-Kč k tomu úrok je sebevražda!
Daleko rozumnější je si to auto koupit za pár let od bílého límečka který ho prodá z důvodu touhy po lepším za poloviční či jedno třetinovou cenu.
Mám zato,že u EV už nebude platit ani námitka o náročnosti na údržbu staršího auta.
Jo,už to slyším,baterii budeš muset vyměnit - na jízdu kolem komína stačí i dojezd 150 km a čas je na naši straně - baterie budou lepší a levnější! To pravil sedlák Pepa a dál si četl v AutoScout24.

---

Pepa

Obrázek uživatele Kuk

Léto/zima
288 / 192 km dle Renaultu a dle Krytona

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Baterka na dojezd 500 Km stojí milion Kč?
Za jak dlouho myslíte že to zlevní?
To auto bez baterky může mít cenu tak 100.000 Kč (elektromotor by měl být podstatně levnější než spalovák s převodovkou), takže když to stojí 900.000 Kč, tak ta baterka musí tvořit většinu ceny toho auta ...
Snad ceny těch baterek půjdou dolů ...

Obrázek uživatele Anonym123

kovové súčiastky 100tis, baterka druhých 100tis a zvyšok chochmes (tzv funkčný rozum), aby klesla nehodovosť. pretože na cestách umiera viac čechov ako v tatrách a alpách.
to nie je rýpanie, to je fakt. a platí to aj na sk, hu, ...

Obrázek uživatele Kuk

Hodil jsem ty Tatry ze zajímavosti do gůglu, abych se lehce podíval na zub oné tradované pověsti a kupodivu se tím zabýval i někdo jiný.
Statistiku smrtelných nehod v Tatrách vedou Slováci
http://www.treking.cz/archiv/smrtelne-nehody-ve-vysokych-tatrach.htm
http://cestovani.lidovky.cz/nezodpovedny-cech-v-tatrach-je-mytus-jste-tu-vzorem-rika-zachranar-1dx-/aktuality.aspx?c=A131105_105807_aktuality_mc
Mno po přečtení, včetně části diskze už jsem se tom dál nerýpal... přecijenom smrt je vždy nepříjemná ať postihne kohokoliv. Lepší je řešit prevenci.

Mimochodem statistika smrťáků na ČR silnicích za poslední sledované období (asi 10 let ???) klesla na polovinu! Což je pro mě trochu nečekaný úlet a nesmírně pozitivní věc. Co je toho skutečnou příčinou to bohužel zatím nevím. Ale jak už to bývá média a lůza mají radši krev a tragédie, takže toto pozitivum skoro nikdo nerozebírá.
Také americký dopravní úřad po důkladném prošetření smrtelné nehody Tesly při používání autopilota vydal prohlášení, že "autopilot" u Tesly snížil nehodovost o 40 %. Uvidíme jak na to zareagují pojišťovny a legislativa.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to už dávno není pravda, jen lži rakovinových teroristů ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No řeknu to takhle, záleží na vývoji. Máme nějaké teoretické hustoty co mohou dosáhnout baterie na bázi Lithia a pak nějaké prakticky dosažitelné maximum, dejme tomu na 80% teoretické hodnoty, Kdy to bude dosaženo nikdo neví, ale pokud se hmotnost sníží o 1/3 produkce vzroste nejméně 10x pak můžeme počítat sníženy ceny o 75% během 8 let. El. mobil s dojezdem 500 km po dálnici u aut střední třídy bude potřebovat nejméně 25kWh na 100km (pokud chcete skutečně jed rychle a ne jen jed po dálnici...) takže 125kWh baterii. Takové auto nebude pokud bude mít lithiové baterie žádná láce. Bude stát tak 800 000. El. mobily se patrně rozdělí do segmentů podle dojezdu. malá auta do města s dojezdem 200 km v městském provozu budou levná - typické 2 auto do rodiny. Pak bude nějaká ta střední třída okolo 350km to bude něco pod půl milionu a bude se to nejvíce prodávat no a kdo bude chtít jezdit dálnici bude si muset připlatit za velkou baterku. Špičky pak patrně budou el. auta s 200kWh baterií. S proklamovaným dojezdem mimo dálnici hodně přes 1000 km.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Budu upřímný - ze všech nabízených elektromobilů na trhu mi byl a je Zoe nejsympatičtější. Jak kategorií vozu, tak designem. Ta 41kw baterka je super, větší by pro moji rodinu určitě třeba nebyla. Zabíjí to ale dvě věci: cena a nutnost baterie pronajímat. Vím že to některým lidem, obzvláště na západ od našich hranic vyhovuje, ale celkovou ekonomii provozu to zabíjí.

Obrázek uživatele Kuk

Baterka už je v ceně, nemusí se pronajímat.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechapu proc to ma tak strasne spatny zrychleni a tolik omezenou maximalku. To aby clovek na dalnici jel neustale mezi kamiony :(

Jinak Renault obvykle uvádí využitelnou kapacitu, takže těch 41kW by mělo být k dispozici. Plná kapacita by prý mohla být až 46,8kWh (mluví se o 65Ah článcích od LG)

Obrázek uživatele ozana

Nechápu, proč to nemá rychlonabíjení. Jeden CCS konektor komunikace s DC nabíječkou nestojí skoro nic (na rozdíl od 43kW AC nabíječky v autě.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

On byl myslím už slíben pro příští generaci/facelift. Kdy definitivně zmizí chameleon a zůstane jen 22kW a CCS.

Obrázek uživatele Radovan

Sám jsem osobně zvědavý na výsledek souboje spalovacího a elektrického myšlení. Tím spalovacím mám právě na mysli auta, která jsou z výroby donucena používat rychlonabíjecí stojany, tedy opravdu je po trase hledat a zajíždět k nim. Tak jako benzínku hledá klasický spalovák, aby mohl jet dále. I když je jich u nás nyní hodně.
Nissan Leaf má palubní příplatkovou nabíječku 6,6 kW, takže svých 24, nyní 30 kWh nabije za teoretických 3,7 nebo 4,5 hodiny. Stačí mu k tomu běžná domácí 400V 16A zásuvka, malý červený 5kolík (výkon 11 kW). Nebo velký 400V 32A nebo Mennekes (výkon 22 kW). Na rychlonabíjecím stojanu CHAdeMO, k němuž ale musí dojet, s max. 50 kW výkonu, ovšem praktickými +-43, nabíjí z nějakých 10% na 80% poměrně dlouho, okolo 40 minut. Rychlost velmi záhy klesá a po 20 minutách už je kolem 20 kW výkonu. Podobně jsou na tom trojčata Peugeot Ion / ....., Kia Soul EV, ale taky oba VW eUP a eGolf s Combo CCS rychlonabíječkou.
Renault Zoe, podobně jako příplatkový Smart ED nebo Tesla Twincharger si vlastně vozí rychlonabíjecí stojan v kufru. Jakmile se dostanou k 11 kW zásuvce, vycucnou si 11 kWh, z 22 kW pak 22 kWh, Zoe by ve verzi 43 kW zvládl i těch 43 kWh. Pokud ovšem beru velký pětikolík nebo Mennekes a stávající verzi Zoe s 22 kWh baterkou, pak mám univerzální nezávislé auto a těch 30-40 minut, co trvá ostatním rychlonabíjení, mně trvá na červeném 5kolíku nebo Mennekesu také. A tomu říkám elektrické myšlení, dobít kdekoliv maximum toho, co zásuvka nabídne.
Kdyby CHAdeMO a CCS Combo dokázaly do baterek ukládat opravdu konstantním výkonem až 50 kW, pak bych se klonil k rychlonabíjení. Ale to neumí, takže se spíše kloním k velké palubní nabíječce. Ano, její výhodnost klesá se zvětšující se kapacitou baterek, ale i tak je ve verzi do 30 kWh plnohodnotným soupeřem CHAdeMO/Combo aut a navíc NEZÁVISLÝM NA SÍTI RYCHLONABÍJEČEK. A to se - zejména v ČR - počítá. Výše zmíněné vozy totiž nikdy za krátkou přestávku na jídlo nedobiju bez rychlonabíječky tak, jako Zoe z 5kolíku.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Nechci Vás, Radovane, urazit, ale měl jsem Vás tu za jednoho z těch znalejších a Vy teď tvrdíte, že: "Nissan Leaf má palubní příplatkovou nabíječku 6,6 kW, takže svých 24, nyní 30 kWh nabije za teoretických 3,7 nebo 4,5 hodiny. Stačí mu k tomu běžná domácí 400V 16A zásuvka, malý červený 5kolík (výkon 11 kW)."
Pokud se nepletu, u Leafa (či Soula nebo třeba 1.gen BMW i3) se vždy jedná o jednofázovou palubní nabíječku, která je závislá na 32A jištění a u 16A máte smůlu a nabíjíte 3,3kW. Nebo se snad pletu?

---

Tesla Model S/X - >250 tis km
Opel Ampera - >100 tis km (spotřeba 0,7l/100km)
ostatní EV - > 50tis km

www.teslicka.cz
Tesla Referral code: https://ts.la/ondrej87331

Obrázek uživatele Radovan

V pohodě, nejsem studovaný ani kovaný v elektrice, beru ji z uživatelského hlediska. Takže mne zajímalo vždy jen za jak dlouho z čeho jaký elektromobil nabiju. Ne fáze, volty ani ampéry. Leaf s příplatkovou 6,6 kW palubní nabíječkou i eNV200, který ji má standardně, připojené na malý červený pětikolík, velký červený pětikolík i mennekes na stojanu ČEZu vždycky nabily rychleji než Leaf s 3,6 kW palubní nabíječkou na 230V 16A (s nabíjecím kabelem 230V 16A). Neptejte se mne proč a jak, to fakt netuším, jen to tak v praxi bylo :-).

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Anonym123

možná by sa malo písať o MODRÝCH 16/32 A 230V (tzv priemyselných) zásuvkách. ony si tie spomínané autá s jednofázovou nabíjačkou z 3*400V berú iba "L1" kontakt. lenže ak nie sú modré konektory bežne dostupné, píše sa o 3*400V (16, 32 A).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No to je spise rozdil mezi normalne smyslejicim automobilistou, ktery toho chce resit co nejmene a logicky dobijet spolehlive a rychle, a nadsencem, co se pokoutne pripojuje na nahodne nalezene zasuvky apod...
Pro masivnejsi rozsireni proste bude potreba rychle dobijeni (a to ne 20kw ani 50 kW, ale aspon 100 vice, idealne nasobne vice), pro takovy vykonny zdroj uz je lepsi ho rovnou delat v CCS standardu, nez jako "obyc" zasuvku

Leaf má jednofázovou nabíječku a to i ve verzi 6.6kW,takže potřebuje modrý tříkolík 1x32A,nebo červený pětikolík 3x32A.Běžná zásuvka 400V 16A mu k nabíjení 6.6 kW rozhodně nestačí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je skutečně praktické, když má dnes každý doma 3 fázové připojení. Koupíte auto za milion a první co by člověk musel udělat je úprava pro nabíjení ze 3 fází. 9 z 10 lidí to samo nedá, takže bude muset nabíjet pomaleji.

Byl by nejaky zdroj? Ne ze bych mel Leafa na predelani, ale docela by me zajimalo, jak to udelat bez prestavby pulky nabijecky... Dik

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Nejjednodussi rychlonabijeni doma je, dat auto na valcovou stolici, valce pohanet 3f motorem a nabijet s rekuperaci. Tim muzete nabijet treba 50kW bez zasahu do nabijecky. Nebo pripojit na lano za spalovak a jezdit po meste :-))

Oboji zni jako prakticke reseni na cesty :)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Kdyz na ceste dojde baterie, tak zavolam taxika a necham se 10km tahnout. Rekuperaci nabiju mozna az 20-30km. To by melo stacit dosahnout dalsi zasuvku. V nouzi 1x za 2 roky by to slo.

Obrázek uživatele ozana

Taxikář si bude hrát na odtahovku?
Nabíjení rekuperací za odtahovkou už jsem jednou prováděl. Z dojezdu 2km bylo asi po 35km tažení cca 50km.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Obrázek uživatele Anonym123

"každa" príručka k automobilu ťahanie ZAKAZUJE. :-P

Obrázek uživatele ozana

Mezi rekuperací a tažením není rozdíl. Rekuperace je jen kratší proces. Jen se to nesmí nechat vybít do mrtva (např. zablokovaná ruční brzda u Leafu).

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Jak vybije zablokovana rucni brzda Leafa? Pri jizde, nebo jak to myslite?

Obrázek uživatele ozana

Viděl jsem jedno video, chlápek dojel s Leafem na nulu, chybělo mu 50m k domovu a nemohl to dotlačit, protože nešlo odbrzdit ruční brzdu. Musel si zavolat odtahovku, hotline Nissanu mu nepomohl. Jeho blbost byla, že nezačal s energií šetřit (např. vypnout topení) když viděl, že mu to domů nevyjde.

---

Nekupujte BTC za 10k, počkejte až bude stát 100 tisíc USD ;)

Firmy jiz nakoupily 5,58% (!) všech bitcoinů které kdy budou existovat! https://bitcointreasuries.org/

Obrázek uživatele Anonym123

myslel som to inak - mám stiahnuté manuály leaf, soulev, hyunday bev i hybrid, a vo všetkých je obrázok s preškrtnutým vozidlom ak má koleso na ceste a jediné možné je celé auto naložiť. akurát na tvizy a zd (čína) to nemajú.
pripadá mi to podobné k roztiahnutiu spaľováku. tiež kopa hlúpych dôvodov.
ps - to nabíjanie rekuperáciou mi pripadá ako "plne zošliapnutý akcelerátor.

Eauto se táhnout dá,ale musí být v pořádku a “nastartované",aby byla sepnutá systémová relé HV baterie a zároveň fungovalo řízení pohonu kvůli dobíjení.Když ho potáhnete ve stavu,kdy je odblokované,ale nenastartované,nebo s nějak poškozeným řízením pohonu,bude elektromotor generovat proud bez připojené zátěže a může dojít k poškození řídící elektroniky na straně invertoru/konvertoru,možná až požáru.

ten zakaz neni z technickych duvodu, ale aby se eliminovali chyby nejakych blbcu, tak se to plosne zakaze.
Kdyz se v USA dokazou zahojit na vyrobci Porsche ze neupozornil ridice, ze auto muze vyzadovat vic pozornosti nez je ridic schopen. A vyrobce musi vyplatit milionove odskodneni, tak radeji vse zakazat. Holt nejvetsi blbec diktuje normy pro ostatni.

Tak ono už bylo mnohokrát dokázáno že 11kW jako standard a 22kW za příplatek je technologicky naprosto bezproblémové, úplně stejně jako 60kWh baterie do auta velikosti Golfu. To že se to běžně nedělá je věc druhá.

Co se týče DC rychlodobíjení, tak Tesla opět dokázala, že cca 150kW (i když jen na chvíli) není opět technologický problém.

"Naprosto bezproblemove" mi prijde jako docela odvazne tvrzeni v obou pripadech :) A ani ta tesla timhle vykonem u nejmensi baterky nenabiji (vcera tu nekdo hazel graf).

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Pravda problém se najde vždy, minimálně nějaký ideový :)

Jinak se stačí podívat jak třeba BMW i3 z ničeho nic dostalo 11kW nabíječku a přitom vůbec nikdo nekřičel, že se kvůli tomu musí udělat nová platforma. Kreiselové pak do všech svých přestaveb (Yeti, Golf) pak rovnou instalují 22kW Brusu. Tj pro takovéto nabíječky není technologický problém s výkonem ani instalačním prostorem.

Tesla mění nabíjecí algoritmy za pochodu, ale obecně se dá říct, že za ideálních podmínek pouští do baterií na chvíli násobek 1,5C. Pro 90kWh to pak je těch 135KW pro novou 100kWh to může být 150kW. Samozřejmě pro menší kapacity se proud/výkon úměrně snižuje.

Carlos Ghosn od dubna nebude sefem Nissan-Renault. Ponecha si ale post prezidenta aliance. Uvidime, zda to bude mit nejake dopady na rozvoj elektromobility v Nissan-Renault-Mitsubishi.
Ghosn ma velky podil na rozvoji EV.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za tip, již informujeme.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako fakt pekne miniauto, jen skoda ze za cenu 4 miniaut :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opravdu čtyř mini aut? Clio, tedy stejně velké auto stejné značky začíná na 13800€, tedy přibližně 2,3x méně. V západní Evropě tedy k přihlédnutí k cenám pohonných hmot, a s přihlédnutím k tamním poplatkům, tedy auto s relativně uspokojivou návratností vynaložené investice.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No nevim kde kupujete renaulty vy, ale vidim v ceniku v CR clio zacinajici na c prepoctu 9 000 EURO (zakladni cenikova cena bez jakekoli slevy).
Mimochodem kdyz se tu ohanite navratnosti, tak by me zajimalo v kolika zemich ma ta investice do zoe oproti cliu opravu nenajkou navratnost :-D
Kdyby v CR stalo zoe cca o 100 000 vice jak clio, tak by se o tom dalo uvazovat (s tim dojezdem to je i na mensi dovcu ve dvou bez problemu, takze i najedete nejake km a tak)...

Obrázek uživatele Radovan

To už se tady přece probíralo pánové. Porovnávat tyhle různé ceníkovky je o ničem. Vždy vedle sebe stavíme porovnatelné. Tedy auta v případě stejné značky a typu zejména výbavou a výkonem. Pak ta čísla vyjdou zcela jinak.
Já sice koupil nový Peugeot Ion v dost brutální slevě (437 oproti ceníkovým 715 tis. Kč), ale v porovnání s (ve stejnou dobu) nabízeným Peugeotem 208 benzín nejsilnější motor a nejvyšší výbava včetně automatu to dopadlo pár desítek tisíc v neprospěch spalováku. O měsíc později už to bylo pár desítek tisíc ve prospěch spalováku. Protože nasadili slevovou akci i na ně. Menší, ale vliv to mělo. Ovšem tyhle peníze jsem já měl v elektrice za rok provozu a 15 tis. najetých km zpátky díky úspoře na palivu a servisu. To píšu jen pro ilustraci.
Je fakt nutno porovnávat porovnatelné.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně, to auto je prostě mrňavé a doba kdy si "houfně" ve smyslu počátků elektromobility budou ti co na to mají kupovat druhé auto jako malé ještě nenastala. Prostě to chce Zoe Space aka Tesla 3 a za to už by si tech 550tis říct mohli (víc ne není to prostě Tesla).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen bych chtěl upozornit, že to auto není zas tak malé, jak na fotkách vypadá - je o 9 cm delší než Fabia a i zavazadlový prostor má o pár litrů víc. Někdo ho tady klasifikuje do kategorie minivozů, což jsou ale autíčka typu i10 nebo Picanto, které jsou o půl metru kratší. Zoe patří do třídy malých vozů.

Ja ho viděl nažívo a délka o 9 centimetrů to nezachrání.
Fabii jsem vlastnil a je to s vnitřním prostorem a celkovým uspořádáním úplně jinde, v neprospěch Zoe.

---

Elektromobil Peugeot Ion sdílený se sousedy od 7/2018, najeto 34 tis. km.
Hyundai Kona electric najeto 52 tis. km.

Obrázek uživatele Radovan

Testoval jsem ho a ten kufr je dost hluboký a méně praktický ve srovnání s Fabkou. Ostatní věci (třeba posun sedadel vzadu do stran a zkosení karoserie) má Fabka taky lépe vychytány.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

*"která" :-)

Konečně se výrobci začínají probouzet.


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?