Zelení sází v kampani na elektrokola

Jan Horčík - 23 Duben 2010

Strana zelených se rozhodla vsadit ve své kampani na elektrokola. "Záleží nám na kvalitě života a jsme přesvědčení, že krok ke zdravějšímu životnímu prostředí může udělat každý z nás. Zatímco naše konkurence nasazuje do kampaně neekologické parní vlaky nebo autobusy, zelení volí elektrokola,“ říká Ondřej Liška, volební lídr Strany zelených. Hybrid.cz obrázky elektrokola Strana zelených předvolební kampaň Ondřej Liška na elektrickém kole„Elektrokola jsou výbornou alternativou pro ty, kteří se chtějí pohybovat nezávisle na autu a veřejné dopravě. Zároveň se při jízdě nezpotíte, vyhnete se dopravním zácpám nebo dlouhému hledání místa k zaparkování. Nerušíte své okolí hlukem ani zápachem ze spáleného paliva,“ dodává Zuzana Drhová, zastupitelka a dvojka na kandidátce SZ v Praze.

V rámci kampaně Strany zelených vyjedou do ulic Prahy zelené "cyklohlídky". Budou propagovat Zelené i ekologický, levný a příjemný způsob pohybu po městě. "Řada západoevropských metropolí už pochopila, že bez podpory veřejné dopravy, pěších a cyklistických tras, se prostředí pro náš život bude dále zhoršovat. Na rozdíl od jiných stran nemyslíme jen na automobilisty, ale i na uživatele veřejné dopravy, cyklisty a chodce. Na maminky s kočárkem, na děti v ulicích měst, na seniory,“ zdůrazňuje předseda zelených Ondřej Liška.

Zelení budou v rámci kampaně používat 20 elektrokol v Praze i v dalších krajích. Na předvolebních akcích bude mít veřejnost možnost si jízdu na elektrokole vyzkoušet.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol