Zaoceánské lodě: více znečištění než automobily

Jan Horčík - 29 Březen 2007

Zaoceánské lodě produkují obrovské množství emisí

Podle aktuální studie nazvané "Znečištění ovzduší a emise skleníkových plynů ze zaoceánských lodí: dopady, možností zlepšení a příležitosti pro udržení růstu" se velké zaoceánské lodě podílejí na znečištění ovzduší oxidem siřičitým celkově více, než všechny automobily, nákladní auta či autobusy na světě. Zatímco automobilky v posledních dekádách emise značně snížily, lodě se v této oblasti prakticky nikam nepohnuly. Podle expertů je přitom snižování emisí u lodní dopravy mnohem levnější a jednodušší než v případě aut. Mezi první vlaštovky patří americký stát Kalifornie, který po svých přístavech vyžaduje, aby v lodích využívaly paliva s nízkým obsahem síry.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je těžké prosadit dobrou věc pro obyčejné lidi,pude to až mocné převálcuje masa lidí hladových a žížnivých-dejte mi šanci to dokázat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tankery,nákladní lodě mohou vyřešit globální problémy mohu
to dokázat otázka komu?Kdo mi dá šanci to dokázat-miliardové
zisky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jj to ze vymenime dosluhujici technologii za jinou je sice zajimave, ale zamyslel se nekdo nad tim " kde brat a nekrast??" ty baterky jsou sice "supervykonne", ale potrebuji neuveritelne mnozstvi prvku vzacnych zemin a co pak snima ?? na skladku ??? proste stejna lod postavena na jaderny pohon by byla daleko efektivnejsi nez ten elektrickej nesmysl... pokud se najde elektricka technologie energeticky, ekologicky, ekonomicky ... a ja nevim jeste jak -cky lepsi tak jo, ale to uz je pomalu lepsi to zbozi tam dopravovat vyrazenejma ruskejma jadernejma ponorkama.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Velmi zajímavý a obsáhlý článek k tomuto tématu: 16 lodí způsobí stejné znečištění jako všechna auta na světě na webu orgo-net.blogspot.com

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A ještě navíc tankery proplachují zbytky v nádržích mořskou vodou. A v takový nádrži toho může zbýt docela dost :-/


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?