Výzkumníci Nissanu: 4x větší dojezd elektromobilů do roku 2015

Jan Horčík - 13 Červen 2008

Hlava výzkumného oddělení automobilky Nissan Mitsuhiko Yamashita řekl deníku Wall Street Journal, že do roku 2015 bude na trhu čtvrtá generace li-ion baterií, které umožní elektromobilům dojezd až 400 km. To je zhruba čtyřikrát více, než je dnešní standard první generace těchto baterií. Už druhá generace lithium-iontových baterií, která má dorazit v roce 2010, nabídne dojezd kolem 170 km, třetí generace v roce 2012 pak 300 km. Nissan je jedna z mnoha japonských automobilek, které v elektromobilech vidí blízkou budoucnost. Na frankfurtském autosalonu například předváděl koncept Nissan Mixim.

Elektromobil Nissan Mixim

Elektromobil Nissan Mixim

Elektromobil Nissan Mixim

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V Izraeli (nechtějí být závislí na Arabech a spol.) to podle Respektu udělají tak, že baterky budou vlastněny státem a na stanicích je budou "čerpadláři" vyměňovat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tvrzení, že první generace li-ion dosahovala standardních dojezdů kolem 100km se mi moc nezdá.To je málo.Takový dojezd už umožňovaly elektromobily s Ni-cd akumulátory.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dojezd můžeš mít i dnes 400, ale záleží kolik chceš utratit za baterky a jak dlouho čekat na nabití, tady jde o "srovnatelnou" cenovou hladinu a časový úsek na nabití. Nisan spekuluje (a snad mu to vyjde) že by se časem mohli baterie vyměňovat na stanicích (benzinkách), k tomu je potřeba standart a ten kdo bude první nejrozšířenější, má na standartizaci největší šanci. Potom by byly 2 skupiny lidí. Ti co by investovali hodně do vlastních baterek a dobíjeli doma a ti co jezdí hodně (firemní) by vyměňovali batrky na benzikácj a platili by pronájem a elektriku (zase by se o baterku nemuseli starat). K tomu je zapotřebí hoooodně atomových elektráren, ale to mě nevadí. Jsem potěšen že to Nisan vzal vážně a nenechal se zblbnout vodíkem, či bioblbinami. Docela se těším, jen se bojím konzervativní (byrokratiky konzervativně nepružné) Evropy


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil