Volvo i Zap a pracují na elektromotorech v kolech

Jan Horčík - 24 Leden 2008

Volvo

Švédská automobilka před nedávnem oznámila, že uzavřela exkluzivní dohodu o spolupráci s anglickou společností PML Flightlink. Ta se zaměřuje především na výrobu elektromotorů a společně s Volvem nyní vyvíjí "in-wheel" elektromotory (elektromotory uvnitř kol) pro model Volvo Recharge. Stejným směrem se ubírá i vývoj společnosti Zap, která s PML spolupracovala na vývoji tohoto typu elektromotorů pro své elektrické tříkolky. Aktuálně si však našla jinou partnerskou společnost v Číně. Zap věří, že díky tomu bude mít komerčně dostupný typ motorů dříve než by se tak stalo při spolupráci s PML. Asi nejzajímavějším připravovaným konceptem společnosti Zap je Zap-X inspirovaný vozy .

elektromobil Zap-X

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Elektromotory v kolech jsou zatím blbostí a výmyslem nudících se konstruktérů.Do budoucna však možnost je že jakýsi typ,ať elektromotoru či jiného zdroje pohonu v kolech zabudován bude.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jasně, proto je Ferdinand Porsche používal už v roce 1916, zejo? ;o)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ELEKTROMOTORY v kolech neni ZADNA BUDOUCNOST, jiz se na to JEZDI treba v pripade scooteru hodne DLOUHO, dokonce se prodavaj i jizdni kola se zabudovanym moturkem ve stredu zadniho kola. Tyhle velke HipaDrive motory jsou jenom logickym vyvojem od tech malych. Napriklad Anglickej elektro-sportak Lightning GT uz na to jezdi take.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a tady nejde o budoucnost? Nějak mi uniká smysl vašeho příspěvku.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proboha.. zruste uz konecne to tlacitko "číst dál", napriklad zde je to absolutne zbytecne.. nereknu kdyby to byl jen tento odkazm ale to je skoro vsude

jinak hybridum fandim ;-)


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live