Volkswagen představí nový Beetle, včetně hybridu

Jan Horčík - 12 Srpen 2010

Příští rok chce německý Volkswagen představit na autosalonu v Detroitu nový Beetle. Malé stylové auto má podle informací magazínu Autocar.co.uk doznat značných návrhových změn. Chce se vydat cestou ne nepodobnou značce od .   
Volkswagen New Beetle

Podle dosud nepotvrzených informací by auto mohlo být k dispozici v několika verzích včetně dvoumístného , a standardního modelu s pevnou střechou. New Beetle byl představen už před dvanácti lety. Pro Volkswagen nastává nejvyšší čas obnovit svou řadu.

Nový Beetle bude mít větší rozchod i rozvor kol než současný model. Vyrábět se bude v továrně v Mexiku společně s novým modelem Volkswagen Jetta. K dispozici bude několik konfigurací motorů od 1.2l s výkonem 105 koní přes 1.4l (160 koní) až po dvoulitr s 210 koníky. Dieselové konfigurace budou zahrnovat 1.6l s výkonem 105 koní a 2.0l se 140.

Co je nejdůležitější: podle insiderských informací se chystá také . Ta má být poháněna přeplňovaným 1.4l motorem o výkonu 150 koní kombinovaným s elektromotorem o výkonu 27 koní. První noví brouci by se měli v Británii objevit už během května 2011. má následovat zhruba o rok později.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol