Volkswagen e-Lavida - o úspěchu elektromobilů rozhodne Čína

Jan Horčík - 04 Květen 2010

Čína se stala největším automobilovým trhem a jednou z nejúspěšnějších automobilek "starého světa" se tam stal Volkswagen. Mimo jiné i díky tomu, že už v Říši středu působí několik desítek let. Aktuálně představil exkuzivně čínský luxusní elektromobil VW e-Lavida. Volkswagen e-Lavida

Čínský automobilový trh se nyní doslova prohýbá pod tíhou zájmu bohatnoucích Číňanů. Ti mají zájem především o luxusní velká auta a tomu odpovídá jak původní Volkswagen Lavida, tak i její elektrická předělávka.

Zároveň zapadá do celkové koncepce elektromobility společnosti Volkswagen. "Volkswagen nabídne kompletní technologii BlueMotion dvěma lokálním čínským společnostem pro místní produkci," nechal se slyšet Winfried Vahland, šéf Volkswagenu v Číně.

"Naším cílem je stát se lídry v oblasti elektrické mobility do roku 2018. Čína je pro Volkswagen Group nejdůležitějším automobilovým trhem světa a úspěch elektromobility v Číně je klíčový pro globální nástup strategie e-mobility," přisadil si Martin Winterkorn, šéf celého Volkswagenu.

Jinými slovy, o úspěchu elektromobilů se podle šéfa jedné z největších automobilek světa rozhodne v Číně. Fíha.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Už se těším na VW e-Levita po roce 2022. Už od dob filmu "Návrat do budoucnosti" ;))


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.