V Rakousku jezdí 100 elektromobilů Think

Jan Horčík - 02 Duben 2009

Think v Rakousku

OPRAVA: Martinu Jahnovi děkujeme za upozornění, že ze zmíněných 100 elektromobilů nejde pouze o modely Think City, ale také další předělávky, např. Fiat Panda či Renault Twingo

spustilo projekt Vlotte EV, tamní vláda tak dává jasně najevo, že podporuje i jinak než jen pouhými prohlášeními. Projekt odstartoval v oblasti Bregenz (Břežnice) a má sloužit jako ukázka toho, že elektromobily a elektrický pohon jsou dnes plně dostupné a použitelné. Celkem se jako demonstrační vozidla používá 100 elektromobilů . "Tohle je první část toho, co by se v průběhu roku 2009 mohlo rozrůst do celého Rakouska. Těší nás, že rakouská vláda a Vlotte se aktivně účastní přechodu k elektrické mobilitě," komentoval zahájení projektu Richard Canny, ředitel Think. Celý projekt má za úkol otestovat nejen výkon vozidel, ale také zátěž na rozvodnou síť a další aspekty provozu elektromobilů.

think
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koupil jsem si v Holandsku zmíněný Think City za 156 000 Kč z roku 2011. Baterky měli najeto 21000 km. Jezdím s ním již přes rok a nemohu si ho vynachválit. Jezdím z Prahy na chalupu do Písku což od domu k chalupě je cca 132 km a nemám žádné problémy. Spotřebuji cca 18 kWh což je na chalupě asi 50 Kč. Doma v Praze mám solární elektrárnu s výkonem 35 kWh takže solár nabije elektromobil úplně bez problémů takže po Praze jezdím zadarmo.Jedinou změnu jsem udělal, že jsem vyhodil el. topení a namontoval jsem ecoebersprechr tedy lihové topení a mám v autě i v mrazech jako v lázních a dojezd na ty starší baterie přes 140 km. Nevím co bych ještě mohl říci, jiné auto než elektromobil bych už nechtěl, Vozím si zadek v teple a jezdím zadarmo a solár by uživil dvě takový auta a na chalupu mohu jezdit bez problémů a protože je to dvousedadlový tak kufr má snad 1m3, no 0,9x0,9x0,8m.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vidím, že ma niekto predbehol :-) Aj ja som si pozrel nedávno originálnu stránku a chystal som sa Vám napísať. Ale nemal som ju ešte detailne preštudovanú nakoľko som sa pripravoval na skúšku. Možno by som ešte zvážil zmenu nadpisu. S pozdravom Peter Gajdoš

Obrázek uživatele Jan Horčík

I tak děkujeme za komentář :). Bohužel nemůžeme měnit nadpisy poté co už vyšly - jsou zaindexované ve vyhledávačích a případní návštěvníci by pak přišli na neexistující stránku, což v konečném důsledku uškodí nám i tomu, kdo hledá požadovanou informaci.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V tom prípade je to úplne jasné :-)


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.