V New Yorku jezdí 1675 hybridních autobusů Daimler

Jan Horčík - 29 Březen 2010

Veřejná doprava nemá ve Spojených státech právě dobrou pozici, ale New York jednou z mála výjimek. Zdejší dopravní společnost NYCT přepraví každý den sedm milionů pasažérů. Aktuálně provozuje 1679 hybridních autobusů. pokračování…Autobusy - Daimler Orion VII hybrid busJde o diesel-hybridní modely Orion VII dodané společností Daimler Buses North America (DBNA). Ta aktuálně dokončila dodávku posledních 1350 kusů. Podle Richarda Fergusona, prezidenta DBNA, jde o největší dodávku hybridních autobusů v historii společnosti.

Typ Orion se využívá po celých Spojených státech, např. San Francisku, Houstonu či kanadském Torontu. V New Yorku ale jezdí nejvíc modelů. Daimler Buses je světově největším výrobcem hybridních autobusů, celkem jich po světě jezdí přes 3000. "Celkem už tyhle autobusy najely 100 milionů mil a přepravily půl miliardy pasažérů," řekl Ferguson. "To znamenalo ušetření 19 mil. litrů paliva a 50 000 tun emisí CO2," dodal.

Hybridní autobus Orion VII je poháněn 6,7l dieselovým motorem, který je zapojen v sérii s elektromotorem a lithium-iontovou baterií. Výrazným plusem je také snížná hmotnost. V současné době už Daimler pracuje na nové vylepšené verzi tohoto modelu, která má být představena tento rok.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No a u nás jazdia autobusy na úrovni doby kamennej.
Pardón, máme aj autobusy na plyn, ale tie občas viac horia ako chodia...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Krásne povedané...


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?