Užitkový elektromobil duraCar Innovan

Petr Soukup - 31 Leden 2008

Ve světě automobilového průmyslu je Nizozemsko spojováno především s nákladními vozy DAF. To by se ovšem mohlo brzy změnit, protože jedna tamní společnost vyvinula skutečně zajímavý elektromobil nazvaný duraCar Innovan.

duraCar Innovan

Lehký užitkový elektromobil má ty nejlepší předpoklady stát se oblíbeným vozem různých rozvozových firem působících ve velkých městech. Jeho dojezd činí 150 km a náklady na každých 10 000 km přijdou podle výrobce na 150 - 200 Eur za elektřinu, tedy 40 až 50 haléřů na kilometr. Vzhledem k tomu, že provozní náklady jsou vztaženy k nizozemským cenám elektřiny, dá se předpokládat, že u nás by vyšel provoz ještě o něco levněji.

O parametrech duraCar Innovan zatím výrobce mlčí, to by ovšem nemělo trvat dlouho. První vozy by totiž měly být k dispozici již v dubnu tohoto roku. Zatím se můžete podívat alespoň na dvě videa, která jsou bohužel v nizozemštině:

zdroj: autobloggreen.com

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station