Ústí nad Labem postaví CNG stanice, koupí 20 plynových autobusů

Jan Horčík - 30 Červen 2010

Město Ustí nad Labem chystá nákup dvaceti autobusů s pohonem na CNG a výstabu plynové plnící stanice. Náklady na projekt by měly činit 58 milionů korun, většina bude financována skrze dohodu uzavřenou mezi Švýcarskou federální radou a vládou České republiky.   
Opel Zafira 1.6 CNG Turbo ecoFLEX

Program švýcarsko – české spolupráce je zaměřený na snížení hospodářských a sociálních rozdílů v členských státech, které se k Evropské unii přidaly v roce 2004. Švýcarsko poskytne deseti novým členským zemím prostředky ve výši 1 miliardy švýcarských franků.

Město Ústí nad Labem jako jedno z prvních využije výzvu, která určila pravidla pro financování jejich projektu „DPmÚL – Ekologizace autobusové dopravy“ z prostředků Programu švýcarsko – české spolupráce. Předpokládaná finanční spoluúčast města, která by měla být ve výši max. 15 procent celkových uznatelných nákladů, bude kompenzována úsporou provozních výdajů v MHD.

„Jsme rádi, že v době úsporných opatření ve státním rozpočtu se najdou schopná vedení měst, která této výzvy využijí pro nákup ekologických autobusů a výstavbu plnicích stanic na stlačený zemní plyn,“ říká Markéta Schauhuberová, manažerka České plynárenské unie a dodává: „pokud je spolufinancování zajištěno z veřejných rozpočtů, např. státního, regionálních nebo místních, může být zahrnuto až 85 procent celkových oprávněných výdajů projektu, v případě projektů realizovaných nevládními neziskovými organizacemi dokonce až 90 procent a to už opravdu stojí městům za to výzvy využít.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil