UPS bude ještě víc šetřit

Jan Horčík - 31 Březen 2010

Logistická společnost UPS se už delší dobu zajímá o možnosti snížení nákladů skrze snížení spotřeby. Minulý rok zvýšila počet hybridních trucků z 50 na 250. Teď se chystá zlepšit své přepravní schéma a ještě více ušetřit. pokračování… Hybridy - UPS nakladak Nebyla by to Amerika, aby v jádru jednoduchá a dokonce primitivní myšlenka nebyla pojmenovaná nějakým pěkným marketingovým zašmodrhancem. Tak tedy: UPS Smart Pickup. Jde o to, že náklaďáky UPS často objíždějí malé firmy i tehdy, když tyto nepotřebují odvézt žádný balíček!

Z evropského pohledu prostě tupé plýtvání, v USA běžná věc. Teď Američané přišli na to, že vlastně mohou docela dost paliva ušetřit, když dá firma dispečinku/konkrétnímu řidiči předem vědět, že žádný balíček vyzvednout nepotřebuje. Geniální!

Podle United Parcel Service tahle firma ušetří až tři miliony litrů paliva ročně a 7800 metrických tun oxidu uhličitého. Zajímavost nakonec: v současné době UPS využívá 1900 vozidel na alternativní paliva z celkových 96 000 vozidel.

greencaradvisor
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?