Toyota RAV4-EV se vrací, Plug-in Prius v polovině 2012

Jan Horčík - 22 Září 2010

Před zhruba dvěma měsíci se poprvé objevily informace o tom, že a spolupracují na nové generaci elektrického . Teď je jisté, že na podzim se auto objeví na . Kromě toho Toyota odhalila podrobnosti o .   
elektromobily - 2011 - toyota rav4 ev

V polovíně 90. let se Toyota blýskla světu, když na silnice v pustila své plně elektrické SUV Toyota RAV4-EV. O téměř patnáct let později se díky nově navázané spolupráci s taktéž kalifornskou společností chystá znovuzrození tohoto klenotu.

V listopadu by měla být nová Toyota RAV4-EV k vidění na autosalonu v Los Angeles. Toyota už údajně od Tesla Motors má plně funkční , který několik měsíců testuje. dodala pohonný systém, Toyota šasi. Předpokládá se, že elektrické SUV by mohlo jít do prodeje už kolem roku .

Není bez zajímavosti, že původní Toyota RAV4 EV ve dodnes jezdí. Někteří řidiči s nimi najeli už hodně přes 160 000 km a stále drží s tím, že se pohybuje kolem 100-150 km.

Takeshi Uchiyamada, výkonný vice prezident Toyoty se navíc aktuálně rozpovídal také o modelu Prius . Ten do USA dorazí na přelomu května/června 2012. Má přímo konkurovat a . Bude zhruba o 3000 až 5000 dolarů dražší než klasický , který do té doby může ještě zlevnit (a zřejmě zlevní). Toyota předpokládá, že jen ve Státech prodá plug-inů kolem 20 000 ročně.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil