Top Gear zvolil Toyotu Prius nejlepším autem do města

Jan Horčík - 08 Prosinec 2009

Televizní pořad je mezi automobilovými nadšenci všeobecně považován za to nejlepší, co lze dnes najít. Trojice moderátorů v čele s Jeremy Clarksonem rozdává v každém novém dílu rozsudky nad nejnovějšími sporťáky, ale i nad běžnými .
Top Gear - Jeremy Clarkson
Clarkson je známý svým odporem k hybridům, zejména třeba Hondě Insight, kterou nazval "biblicky odpornou". Když testoval , předstíral, že mu došla šťáva. A teď, co se nestane, tým stojící za Top Gearem jmenoval "nejlepším autem do města tohoto roku".  
Toyota Prius 2010

Toyota Prius 2010 Toyota Prius 2010 Toyota Prius 2010

Hybrid získal ocenění "City Car of the Year" zejména díky skvělé spotřebě, řekl v tiskové zprávě Conor McNicholas, editor BBC Top Gear. "Musíte Prius obdivovat. Je to důkaz Toyoty o tom, že po tři generace vylepšovala tohle auto v něco docela přelomového," dodal.

Nutno podotknout, že o cenách, které Top Gear uděluje, nerozhodují samotní moderátoři jako Clarkson, ale celé televizní, časopisové a online týmy. Ty také rozhodly, že díky svému hybridnímu pohonu je Prius ideální pro pomalé sunutí se ve městě. Údajne neexistuje pro Prius lepší místo než Londýn. Kde má navíc Prius výjimku z placení poplatků za vjezd do centra. Dost možná i právě to byla jedna z výhod, které rozhodly.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdo máte rádi TopGear, hlasujte http://www.nationaltvawards.com/default.aspx?page=25 v kategorii best Factual Programme. Nechce to po vás nic jiného než na konci zadat mail a jméno které se u hlasu zobrazí. Nic vám nebudou posílat, nic za to neplatíte, nezavirujete si pc a tomuto super pořadu přidáte hlasy.
Power!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Čísla mluví jasně jasně-málo aut je tak úsporných jako Prius. Jenom kdyby byl trochu levnější... spíš by nemusel mít takovou výbavu a spalovák by mohl mít o někaých 20 koní míň

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ten motor, ako je asi viac vyladit nejde. V inom clanku sa pise, ze je naladeny tak, ze pracuje v Atkinsovom cykle, co je vlastne lacnejsia verzia motoru s turbom. Mensi by tam asi mohli dat len preplnovany motor v normalnom rezime, ale to by asi zdvihlo cenu o nejakych 100000-150000 CZK.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je úplne fuk, čo si ten chlapík myslí, predaje hovoria za vžetko...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil