Tesla Roadster v Evropě za €100 000

Jan Horčík - 08 Duben 2008

Produkce sportovního elektromobilu Tesla Roadster v USA teprve odstartovala, přesto už je model roku 2008 již vyprodaný a na modelovou řadu 2009 už má společnost Tesla Motors více než 1000 předobjednávek. A přes to všechno se společnost rozhodla prodávat svůj technologický klenot také v Evropě - prý především kvůli slabému dolaru, který podporuje vývoz. A samozřejmě také pro dotace, které na elektromobily a další ZEV poskytují země jako Dánsko nebo Norsko. Právě v Dánsko má brzy začít s budováním rozsáhlé infrastruktury pro elektromobily. Navíc průměrná vzdálenost mezi destinacemi je v Evropě kratší než v USA, a i to hraje elektromobilům do karet. Tesla Roadster se bude v Evropě prodávat od 3. čtvrtletí 2008 za €100 000 s počáteční produkcí 250 kusů měsíčně.

Tesla Roadster

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To bych chtěl mit vgaráži.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Miluji importéry, kteří nasazují kurz 1USD=1EUR... Určitě nasazují i tak vysokou cenu, protože počítají, že kupec získá nějaké dotace a tak tyto kratochvíle budou platit všichni daňoví poplatníci.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station