Tesla předvádí budoucí modely elektromobilů

Jan Horčík - 23 Červen 2010

Vstup americké automobilky Tesla Motors na burzu se má odehrát každýn dnem. Šéf Elon Musk teď proto musí objíždět pohlaváry z Wall Street a přesvědčovat je, že akcie jeho dítka vůbec budou mít nějakou cenu. Při té příležitosti předvádí chystané modely.   

Tesla Motors - budoucí produkty - elektromobily

K té příležitosti si Musk připravil prezentaci, jejíž slide č. 19 ukazuje přesně to, po čem tolik fanoušků elektrických aut tolik prahne - letmý pohled do budoucnosti. Tesla už dříve jasně řekla, že chystá další elektromobily. Teď už s jistotou víme o jaké půjde.

Předně, rodinný sedan Tesla Model S. Na něm už se pracuje delší dobu. Dále se ale chystá také kabriolet a malá dodávka, plus crossover/SUV. Všechna auta budou stavět na společném podvozku s Modelem S, který bude mít baterie umístěné pod podlahou. Stejně je tomu v případě Nissanu Leaf a podle prvních testů mu to dává vynikající jízdní vlastnosti.

Mezi několika málo dalšími novinkami, které Elon Musk představil, je kapalinou chlazená napájecí elektronika a motor. To sice přidá něco málo na ceně, nicméně pomůže předejít problémům, které se objevily u Roadsteru.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nešťastný překlad: "kapalinou chlazená napájecí elektronika a startování motoru". Původní článek chápu: "kapalinou chlazená napájecí elektronika a motor, poprvé použity u Modelu-S". Nezávisle na tom si velice cením tento článek a děkuji za uvedení zdroje.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za upozornění, opravil jsem.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol