Tata Tower - parkovací mrakodrap pro Bombaj

Jan Horčík - 26 Říjen 2010

je velká země. Ale je taky plná lidí. Ti se rádi tísní v gigantických metropolích jako je třeba Bombaj. Předpokládá se, že do roku 2030 bude Bombaj z 25% pokrytý . Tomu chce zabránit tamní automobilka , a tak představila gigantické vertikální - Tata Tower.   
Indie - Bombaj - Tata Tower

Je to právě Bombaj, kde nedávno vyrostl nejdražší rodinný dům na světě. Za jednu miliardu si ho tam vybudoval indický magnát. Nedávno se tam dokonce objevil i návrh vertikálního hřbitova, který by uvolnil místo pro parky a obecně volný prostor k dýchání. Půda je prostě v indických městech příliš cenná, než aby se s ní plýtvalo.

Jestliže dnes je hlavní zemí mrakodrapů , v budoucnosti to může být právě . Vysoké věžáky budou určeny nejen pro lidi, ale i pro auta. Tata Motors, mimochodem výrobce nejlevnějšího auta na světě , si představuje svou Tata Tower jako místo, kde budou moct parkovat tisíce aut. Včetně elektromobilů, které se tam budou rovnou dobíjet.

Tata Tower bude totiž pokryta , navíc bude mít integrovány , trigeneraci a dokonce i farmu na . Bombaj je údajně městem s druhým největším počtem obyvatel na světě. Bohužel, stejně jako na jiných místech Indie, i zde chybí nezbytná . Neexistuje veřejná , a tak si čím dál tím více lidí pořizuje vlastní auto.

To znamená stále vyšší , stále více míst, která zabírají parkující auta. Tata Tower navržená architektonickou kanceláří Seth Ellsworth & Jayoung Kim plní nejen funkci , ale také bydlení. K dispozici je v ní 930 bytů pro zaměstnance Tata Motors, kteří tam mohou zaparkovat až 4050 automobilů. Nejlépe elektrických, jako je .

Inhabitat
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol