Summit G8 přehlídkou alternativních pohonů

Petr Soukup - 11 Červen 2008

7. - 9. července se v japonském městě Toyako koná summit G8. Jedním z ústředních témat bude globální oteplování, což podnítilo japonskou vládu, aby vznesla požadavek na co nejmenší ekologickou zátěž celého podniku. Automobilky tedy neváhaly, a tak lze s nadskázkou říci, že celý summit zastíní přehlídka automobilů s alternativními pohony.

Toyota Estima Hybrid

Nejpočetnější flotilu čítající 78 vozů poskytne Toyota. Pro přepravu účastníků vyčlenila 11 luxusních vozů Lexus LS 600h, 15 sedanů Crown Hybrid a 43 velkoprostorových hybridů Estima. Kyvadlovou dopravu budou zajišťovat také autobusy Toyota FCHV-BUS využívající vodíkových palivových článků.

Lexus LS600h

Zbylé čtyři vozy do celkového počtu 78 nebudou zajišťovat přepravu osob, ale bude možné je vyzkoušet v rámci testovacích jízd. Jedná se o dvě Toyoty i-REAL, ukázky plug-in hybridu a SUV modelu FCHV na palivové články.

Toyoty i-REAL

Další automobilkou, která se na summitu bude prezentovat se svým moderním přírustkem bude Mitsubishi. Poskytne 10 elektromobilů iMiEV, které by se na trh měly dostat v příštím roce. Nissan nepřiveze alternativu, nýbrž nový X-Trail s dieselovým motorem vyvinutým s velikým důrazem na snížení emisí a spotřeby.

Mitsubishi iMiEV

Honda ohlásila svoji účast jako poslední. Pochlubí se modelem FCX Clarity na vodík a také poskytne 9 hybridních Civiců.

Honda FCX Clarity

zdroj: tiskové zprávy

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil