Studie solárního vlaku Bombardier

Jan Horčík - 16 Červen 2010

Bombardier je kanadský průmyslový koncern zaměřující se na letadla a kolejová vozidla, např. vlaky. Aktuálně firma vyhlásila designérskou soutěž YouRail Train Interior Design Contest. Designér Francisco Lupin pro ni navrhl koncept solárního vlaku . vlaky - Bombardier eco4

Vlak nazvaný Bombardier Eco4 by měl posloužit především jako meziměstská či příměstská hromadná doprava. Je vyroben z lehkých materiálů a vnitřně uspořádán zcela jinak, než jsme zvyklí ze současné železnice nebo jiných hromadný dopravních prostředků.

Studie počítá s tím, že vlak bude poháněn za pomoci sluneční energie. Tu bude získávat skrze solární panely umístěné na střeše. Vnitřní uspořádání vlaku i vagonů je vyřešeno tak, že středem vlaku probíhá dlouhá dvojitá řada sedadel otočených k sobě opěradly. Cestující tak hledí ven z oken a sedí sobě zády.

vlaky - Bombardier eco4

Každé sedadlo je vybavené USB konektorem pro dobíjení notebooku, mobilu nebo MP3 přehrávače. Možné je také stání přímo v uličce. V oknech se promítají aktuální informace o cestě a např. teplotě venku a uvnitř vlaku, případně také reklamy.

inhabitat
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A dva hriankovače sa naháňajú....

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vymyslieť hlúposť mi spravidla nedá veľa práce, no aspoň to nezverejňujem. Zaujímala by ma jedna vec, s akou intenzitou slnečného žiarenia autor počíta? Je mi úplne naprd informácia, že tam budú USB porty, že sa sedí chrbtom k sebe, že to má okná,.... pokiaľ autor nedomyslel zásobovanie energiou, tak si to môže celé strčiť :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale leskne sa to pekne :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

dyz to budou 2mistnosti tak np ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevím, ale připadá mi, že sezení zády k sobě není příliš bezpečné. Nevíte, co se děje za vámi - nemáte "krytá záda".


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?