Solární články se 40% účinností

Jan Horčík - 18 Červen 2007

Solární články

Společnost Spectrolab, Inc., která patří pod letecký kolos Boeing, nedávno uveřejnila výsledky výzkumu, který umožní výrobu solárních článků s účinností více než 40%. To je dosud nejvyšší účinnost, jaká kdy byla u solárního panelu dosažena.
Narozdíl od konvenčích solárních panelů pracují solární panely společnosti Spectrolab s širší paletou vlnových délek a jsou mnohem efektivnější. Další výzkum by údajně mohl přinést dokonce ještě zvýšení účinnosti. Spectrolab dodává solární panely především pro vesmírná zařízení jako jsou satelity. S novým objevem všem plánuje vstoupit také na trh pozemní solární energie. Velmi slibné by bylo využití takovýchto solárních článků například v automobilech, viz. nedávno představený vůz Toyota Prius vybavený solárními články.
zdroj: physorg

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

kdo se v tom má kurva vyznat??? Jakko nám je 14 a nechápem to!!a ještě máme učitele kokota kterej nám to nevysvětlí!!!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Konečně by se vyplatilo osadit všechny střechy fotovoltaikou...
Otázkou je, jakou by to mělo životnost


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station