Shweeb - Futurama naživo!

Jan Horčík - 23 Červenec 2009

Titulní znělka k seriálu Futurama od tvůrců Simpsonovic rodinky inspiruje v mnoha směrech. Pro nás , které zajímá doprava budoucnosti, to může být především transportovní systém obrovského města, kdy lidé létají v jednotlivých malých kapslích dlouhými tubami, jimiž je protkána celá metropole. Nejspíš právě tímhle se inspirovali tvůrci adrenalinové hříčky a zároveň úžasného dopravního systému Shweeb.
Shweeb
O co jde? Jde o jednokolejnou dráhu, na které je zavěšena skleněná kapsle. Do téhle kapsle se nasoukáte, nohy vsunete do pedálů a šlapete jako o život. A kapsle pak začne uhánět po koleji kupředu. Nejlepší na tom je, že kolejnice jsou vystavěny dvě vedle sebe a navzájem se proplétají, takže můžete soutěžit se svým kamarádem na čas. Najednou se může na drázet pohybovat až čtveřice lidí - kapslí. Podívejte se na video v článku!

Kde tuhle jedinečnou hračku najdete? Až na Novém Zélandě, v parku "agrodobrodružství" Agroventures. Schválně jestli tam potkáte podobnou dlouhonohou krásku jako na fotkách níže!

Shweeb

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol