Renault smí pro elektromobily použít jméno Zoe

Jan Horčík - 15 Listopad 2010

Už před pár měsíci jsme vás informovali, že francouzským rodičům se nelíbí, aby automobilka nazývala svůj nový model dívčím jménem Zoe. Šli s tím dokonce až k soudu. Výsledek? Neuspěli. Elektrickému autu tak nic nebrání vyjet na .   
Renault Zoe ZE

Renault Zoe ZE Renault Zoe ZE Renault Zoe ZE

Zatím není jisté, že za celou věcí nestojí guerillový marketing Renaultu, který tak chtěl udělat svému elektromobilu pořádnou reklamu (což se mu podařilo). Nicméně už fakt, že má Asociaci pro obranu vlastních jmen (ADNP) zní docela neuvěřitelně.

Zoe je ve Francii 11. nejoblíbenějším vlastním jménem. Podle právníka, který zastupoval ve sporu rodiče, se už objevily některé případy, kdy si žáci ve škole utahovali s dívek s tímto jménem. Právník David Koubbi dokonce napsal srdceryvný, ale veskrze nesmyslný dopis šéfovi Renault Nissan .

Koubbi nabídl několik, nejspíš nechtěně vtipných, příkladů, jak mohou dívky jménem Zoe trpět. Například: "Umíte si představit malou Zoe a co všechno bude muset přetrpět na hřišti? Nebo, až bude větší, jak k ní někdo přijde k baru a řekne 'Můžu se podívat na tvoje airbagy?' nebo 'Můžu ti naleštit nárazník?'".

V soudní síni (!) však nakonec zvítězil zdravý rozum a soudce rozhodl, že nazvat Zoe není žádný zločin. V roce tak na evropské silnice vyjede jeden z nejlevnějších .

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil