Renault a Bajaj Auto vyrobí levné malé auto pro rozvíjející se trhy

Jan Horčík - 20 Červenec 2010

Rozvíjející se trhy v podobě Indiev, Vietnamu, Indonésie a dalších rostoucích asijských ekonomik, spolu s neustále o 10% stoupající Čínou, jsou pro světové automobilky sladkým lepem, na který se slétávají v hejnech. Svou nabídku ale musí přizpůsobit tamní poptávce. Renault Nissan Alliance a Bajaj Auto proto společně vyrobí konkurenci pro Tata Nano.   
Bajaj Auto

V současné době už mají obě strany dohodnuté specifikace produktu, výrobní plán i distribuční dohody. Projekt byl potvrzen už v listopadu minulého roku s tím, že o návrh, vývoj a výrobu se postará Bajaj. Distribuci zase vezme na svá bedra především aliance.

Malá levná auta pro Asii se tedy stávají jedním z rychle rostoucích tržních segmentů. Stále bohatnoucí Číňané sice dávají přednost luxusu, ale to je jen část tamních obyvatel. Druhá polovina z více než miliardy obyvatelů zdaleka tak rychle nebohatne, ale auto by chtěla také. Právě pro ně jsou vozy jako Tata Nano, případně novinka od Bajaj-Renault, jako stvořené. Miniaturní auto by mělo stát v přepočtu max. kolem 60 000 Kč a dosahovat spotřeby kolem 3,3 l/100 km. Na trzích by se mohlo objevit už za dva roky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takéto vozidlá nespĺňajú európske normy!!!

Obrázek uživatele Jan Horčík

To je možná pravda, ale v Asii to zajímá málokoho. Proto také mohou být tato auto tak levná.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Na to by existoval jednoduchy recept. Stacilo by vyhlaskou nepovolit tymto autam jazdit po dialnici a krestesty robit len do max rychlosti 90km/h.
Ale inak myslim,ze ked u nas mohlo po cestach jazdit Daewoo Tico, tak ani toto auto by nemalo problemy. Zrejme je to len otazka "spravnych argumentov" na strane vyrobcu vyvinutych na hprislusne urady.


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol