Smart od Toyoty přichází na trh

Petr Soukup - 14 Říjen 2008

Kdo by neznal Smart ForTwo. Snad jediné auto na našem trhu, se kterým se dá parokovat u chodníku kolmo k ostatním. Toyota se již v minulosti rozhodla konkurovat v tomto segmentu vozů a nyní přichází se svým modelem iQ na trh. Již v lednu příštího roku (tedy za necelé tři měsíce) bude malá krátká Toyota dostupná ve Velké Británii za v přepočtu necelých 300 tisíc korun.

Toyota iQ

Pravda, jedná se o nepatrně větší "Smart". Ten totiž spadá do kategorie dvoumístných vozidel. Do iQ se vtěsnají tři dospělí pasažéři a jedno dítě, což by se tedy dalo označit jako "3+1". Litrový motor dosahuje kombinované spotřeby 4,2 l, v Británii ovšem spíše ocení emise 99 g/km, což vůz osvobozuje od poplatků. POKRAČUJTE ...

Toyota iQ

Toyota vynaložila hodně energie do zvýšení bezpečnosti vozu. V základu je tedy mimo jiné 9 airbagů včetně světové premiéry - airbagu zadního okna, ABS, elektronická stabilizace a ASR. Také výbava je z ohledem na cenu nadstandardní. 15" kola z lehkých slitin, vyhřívaná zrcátka, kvalitní ozvučení se šesti reproduktory a klimatizace (jak ta se asi podepíše na spotřebe?). No nekupte to za 300 tisíc. Při objednávce do konce března 2009 navíc zákazník dostane jako bonus metalický lak.

Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.