Prodej hybridů v USA roste, Prius v Japonsku stále vede

Jan Horčík - 09 Červen 2010

Prodej hybridních aut pokračoval ve Spojených státech v růstu i v květnu. Prodalo se celkem 27 800 hybridů, o 18,7% více než v dubnu a o 8,2% více než před rokem. Toyota Prius

Nejprodávanějším hybridem zůstává samozřejmě Toyota Prius (14 248 kusů, 51% podíl v segmentu hybridních aut). Druhý v pořadí je Ford Fusion Hybrid, který zažil výrazný nárůst na 2486 kusů, stejně tak překvapil Nissan Altima Hybrid s 1167 kousky. Před ním byla ale ještě Honda Insight s 1913 prodanými kusy, která letos příliš neroste a proti minulému roku se dokonce výrazně propadla. Nissanu zjevně pomohla především rozbíhající se reklamní kampaň kolem elektromobilu Leaf.

Nejprodávanějším vozem značky Lexus je ve Spojených státech SUV Lexus RX450h s 1358 kusy, novinky Lexus HS 250h se prodalo 1360 kusů. Celkově se ve Spojených státech v květnu prodalo 1 074 667 automobilů. To znamená, že 2,6% z toho připadá na hybridní auta.

Co se týká japonského trhu, tam už je 12 měsíců nepřetržitě nejprodávanějším osobním automobilem Prius. Za květen se prodalo 27 207 kusů, tedy stejně jako všech hybridů ve Státech. Druhé a třetí míto obsadila miniaturní auta z dílen Suzuki a Daihatsu. Zákazníci v Japonsku si musí na dodání Priusu počkat až šest měsíců. Toyota prostě nestíhá. Vypadá to, že nedávná mediální blamáž týkající se problémů Toyota nakonec neměla zas tak zásadní vliv, jak se zdálo.

greencaradvisor
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Existuji verohodna cisla o rocnich prodejich hybridu a elektromobilu. Libila by se mi tabulka, kde by byly svetove prodeje vsech osobnich vozu, a pak procentuelne - kolik z toho jsou HEV. Regionalni rozdeleni by nebylo spatne...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pardon... Cele to melo vyznit jako otazka. Jako nesmela zadost o zverejneni uvedenych informaci, anebo odkazani na web, kde to lze lehce dohledat.
Dekuji.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Worldometers.info/cars, studie (PDF, 86 KB), bohužel tam nikde nejsou zohledněna hybridní auta. tato data lze ale nalézt pro posledních pár let např. na Wikipedii, alespoň pro největší trhy. Další zdroj statistik prodejů hybridních aut zde.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol