Postavte si atraktivní diesel hybrid!

Petr Soukup - 18 Srpen 2008

Robert Q. Riley dokončil svůj prototyp diesel hybridu XR3 a říká: "Teď je řada na vás." Za dvěstě dolarů totiž nabízí kompletní plány obsahující výkresy tištěné i elektronické, 2D i 3D. Vše navíc vysvětluje pomocí html prezentace doplněné obrázky a spoustou videoklipů popisujících výrobu do posledního dílu.

XR3

Vyrobit si vlastní hybridní tříkolku s dojezdem 65 km pouze na elektřinu není samozřejmě práce pro každého a bude zapotřebí spousta času i zručnosti. Avšak i tento problém se snaží vynálezce XR3 vyřešit. V současné době prý jedná o seriové výrobě těch nejsložitějších dílů, aby si stavitel vystačil s běžným nářadím.

Kolik by stála výroba v našich zeměpisných šířkách těžko hádat, v USA by prý materiál mohl vyjít na v přepočtu 416 tisíc korun.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vypadá to dobře, ale furt je to takovej moderní velorex, to čtvrtý kolo mi tam chybí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Celkom pekné vozidlo, ale v našich zemepisných šírkach je trochu problém s amatérskou stavbou vozidiel. V amerike existuje spústa dodávateľov komponentov a celých stavebníc, nie len automobilov, ale aj športových lietadiel.
Na druhej strane prečo nie, veď prakticky všetky dnešné značky automobilov vznikali najskôr v "stodole".
Myslím, že by to mala byť inšpirácia pre našich podnikateľov.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion