Plug-in hybrid od Toyoty v roce 2010

Petr Soukup - 12 Červen 2008

Zatímco u klasických hybridů je jejich ekologický a ekonomický přínos diskutabilní, u hybridů "do zásuvky" se nedájí výhody zvláště v městském provozu zpochybnit. Dobrou zprávu přinesla japonská automobilka Toyota, která potvrdila, že již v roce 2010 představí plug-in hybrid vybavený li-ion bateriemi. A to jak na japonském, americkém i evropském trhu.
Druhá, již ne tak optimistická zpráva ovšem hovoří pouze o malém objemu vozů pro rok 2010. Plné rozšíření je pak plánováno na období 2011 - 2012.

Plug-in hybrid Prius

AP
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

co to
ma se to startovat ze zasufky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejde o startování, na to je v Priusu baterek dost. Jde o dobíjení provozní baterky (280 V)přez noc tak, aby se na ní dalo jezdit podstatně déle. Často se totiž stává, že při dojezdu je provozní baterka skoro vybitá a je třeba druhý den jezdit více na benzin, dokud se provozem a rekuperací provozní baterka znovu nenabije.

Problém je také v tom, že značkový servis Toyoty v Praze zatím nenabízí ani "solární" střechu na Priuse, ani předělání na plug-in verzi. Nemáte někdo informace o tom, kde by se to dalo provést? Spotřeba pod 2 l / 100 km je lákavá a fotovoltaické články napájející přes den rozvod a zásuvku, do které se na noc Prius připne, je velmi ekologická koncepce.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live