Peugeot iOn získal v Německu prestižní ocenění

Jan Horčík - 05 Listopad 2010

získal nedávno v cenu Grünes Lenkrad  (Zelený volant) 2010. Vybíralo se z 20 projektů, které významně přispívají k .   
elektromobily - Peugeot iOn Německo Berlín Zelený volant

Ocenění „Grünes Lenkrad“, určené významným enviromentálním iniciativám, je udělováno od roku 2007. Děje se tak v rámci vyhlašování prestižní automobilové ceny Goldenes Lenkrad (Zlatý volant), která je z iniciativy skupiny Axel Springer udělována již 34 let.

Při volbě vítěze pro rok 2010 nejprve čtenáři časopisů Auto Bild a Bild am Sonntag vybírali pět finalistů z celkem dvaceti projektů (vozů, projektů, technologií), které se během roku 2010 vyznamenaly svým řešením nebo přínosem ke snížení negativního dopadu automobilismu na .

Mezinárodní porota složená z expertů z automobilové oblasti a pak následně pod patronátem spolkového ministra pro životní prostředí vybírala z těchto pěti finalistů vítěze a ocenění Grünes Lenkrad 2010 udělila vozu Peugeot i0n.

Jean-Marc Gales, ředitel značek a , při převzetí ceny řekl:

„Ceny Grünes Lenkrad si velice vážíme. Je mimo jiné oceněním naší odbornosti a iniciativy v oblasti vývoje a zavádění technologií na . Nejprve filtr pevných částic FAP, který ovlivnil celé minulé desetiletí, letos elektrický vůz Peugeot i0n a od příštího roku ve světové premiéře technologie... to jsou konkrétní příklady naší angažovanosti v této oblasti.“.

Peugeot i0n, který bude na trh uveden v prosinci 2010, bude prvním elektrickým vozem nové generace na evropském trhu. Tichý, živý a velmi dobře ovladatelný je poháněn o výkonu 47 kW (64 k). Vzhledem ke kompaktním rozměrům (délka 3,48 m) poskytuje i0n všem čtyřem cestujícím na palubě vysokou míru komfortu i a snadné a příjemné řízení. hospodaří s velmi efektivně a Peugeot i0n tak může ve standardním evropském provozním cyklu zaručit až 150 km.

Elektromobil Peugeot i0n, který je k dispozici za měsíční nájem 500 € včetně servisních a asistenčních služeb, je odpovědí značky Peugeot na nové potřeby . Po získání trofejí „Öko Globe“ a „ eCar Tec Awar“ je  „Grünes Lenkrad“  třetím oceněním, které Peugeot i0n v v roce 2010 získal.

tisková zpráva
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Investigativní novináři,
prosím Tě o tabulečku s 35 řádky (34 důležitých technologií, které byly v běhu času oceněny)...
Tvůj
líný, ale pravidelný čtenář

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nechajte ich v tom no :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Snáď Mitsubishi - od Peugeotu je tam akurát logo.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Jasně, jde ve skutečnosti i Mitusbishi iMiEV, nicméně v Evropě má tohle auto jednoduše pod palcem koncern PSA Peugeot Citroen, tedy značky Peugeot a Citroen.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online