Peugeot iOn získal v Německu prestižní ocenění

Jan Horčík - 05 Listopad 2010

získal nedávno v cenu Grünes Lenkrad  (Zelený volant) 2010. Vybíralo se z 20 projektů, které významně přispívají k .   
elektromobily - Peugeot iOn Německo Berlín Zelený volant

Ocenění „Grünes Lenkrad“, určené významným enviromentálním iniciativám, je udělováno od roku 2007. Děje se tak v rámci vyhlašování prestižní automobilové ceny Goldenes Lenkrad (Zlatý volant), která je z iniciativy skupiny Axel Springer udělována již 34 let.

Při volbě vítěze pro rok 2010 nejprve čtenáři časopisů Auto Bild a Bild am Sonntag vybírali pět finalistů z celkem dvaceti projektů (vozů, projektů, technologií), které se během roku 2010 vyznamenaly svým řešením nebo přínosem ke snížení negativního dopadu automobilismu na .

Mezinárodní porota složená z expertů z automobilové oblasti a pak následně pod patronátem spolkového ministra pro životní prostředí vybírala z těchto pěti finalistů vítěze a ocenění Grünes Lenkrad 2010 udělila vozu Peugeot i0n.

Jean-Marc Gales, ředitel značek a , při převzetí ceny řekl:

„Ceny Grünes Lenkrad si velice vážíme. Je mimo jiné oceněním naší odbornosti a iniciativy v oblasti vývoje a zavádění technologií na . Nejprve filtr pevných částic FAP, který ovlivnil celé minulé desetiletí, letos elektrický vůz Peugeot i0n a od příštího roku ve světové premiéře technologie... to jsou konkrétní příklady naší angažovanosti v této oblasti.“.

Peugeot i0n, který bude na trh uveden v prosinci 2010, bude prvním elektrickým vozem nové generace na evropském trhu. Tichý, živý a velmi dobře ovladatelný je poháněn o výkonu 47 kW (64 k). Vzhledem ke kompaktním rozměrům (délka 3,48 m) poskytuje i0n všem čtyřem cestujícím na palubě vysokou míru komfortu i a snadné a příjemné řízení. hospodaří s velmi efektivně a Peugeot i0n tak může ve standardním evropském provozním cyklu zaručit až 150 km.

Elektromobil Peugeot i0n, který je k dispozici za měsíční nájem 500 € včetně servisních a asistenčních služeb, je odpovědí značky Peugeot na nové potřeby . Po získání trofejí „Öko Globe“ a „ eCar Tec Awar“ je  „Grünes Lenkrad“  třetím oceněním, které Peugeot i0n v v roce 2010 získal.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Investigativní novináři,
prosím Tě o tabulečku s 35 řádky (34 důležitých technologií, které byly v běhu času oceněny)...
Tvůj
líný, ale pravidelný čtenář

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nechajte ich v tom no :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Snáď Mitsubishi - od Peugeotu je tam akurát logo.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Jasně, jde ve skutečnosti i Mitusbishi iMiEV, nicméně v Evropě má tohle auto jednoduše pod palcem koncern PSA Peugeot Citroen, tedy značky Peugeot a Citroen.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil