Oživí Honda značku Insight pro svůj nový hybrid?

Jan Horčík - 19 Červen 2008

Fenomenální úspěch hybridu Toyota Prius nedává spát ostatním automobilkám v oblasti, natožpak Hondě, která svého času výborně odstartovala s hybridem (zejména v USA). O tom, že Honda chystá nový hybrid už jsme psali. Že by se však mohl jmenovat opět Insight, to je zajímavá aktuální novinka. Nový hybridní automobil Honda by se měl na trhu objevit už v první polovině roku 2009, tedy zhruba ve stejné době, kdy Toyota představí svůj nový Prius třetí generace.  

Honda Insight Hybrid

Prozatím o podrobnostech nového hybridu kolují pouze dohady, nicméně z údajně důvěryhodných zdrojů je známo, že nový hybrid by měl být o něco menší než Honda Civic hatchback, měl by po vzoru Honda Civic Hybrid obsahovat technologii IMA (Integrated Motor Assist). První neoficiální předváděčka by se měla odehrát na pařížském autosalonu v říjnu, oficiální odhalení pak proběhne na detroitském autosalonu počátkem roku 2009. Motor o objemu 1,3 l by měl nabídnout spotřebu někde mezi 4,2-4,7 l/100 km. Kromě tohoto nového hybridu ale Honda chystá ještě několik dalších automobilů s hybridním pohonem. Jednak je to malý sportovní vůz vycházející z konceptu Honda CR-Z, za druhé také hybridní verze modelu Honda Jazz (Honda Fit v USA), ta je plánována na rok 2013.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Prius
není sedan, je to liftback.

Obrázek uživatele Petr Soukup

Díky za upozornění, nepřesnost byla opravena.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil