Nová elektromotorka eKrad

Oldřich Sklenář - 24 Listopad 2009

Letos v lednu byl na výstavě ve Friedrichshaffenu představen elektromotocykl eKrad pocházející z dílny stejnojmenné společnosti. Tento zajímavě vypadající stroj disponuje elektromotorem o špičkovém výkonu 21 kW a točivém momentu 45 Nm, což z něj při hmotnosti 96 kilogramů dělá poměrně živý stroj.  
elektromotocykly - eKrad
Motor je uzavřen v samonosné hliníkové skořepině (klasický rám zde chybí) dávající stroji jeho typický vzhled a současně chránící elektroniku před možnými nečistotami nebo vlhkostí. Použité akumulátory jsou typu Li-Po o kapacitě 72V/50Ah s dobíjecí dobou kolem 4 hodin.

Stroj by se měl začít vyrábět již koncem tohoto roku a to ve dvou provedeních: Enduro a Supermoto. Kromě tohoto stroje firma také připravuje elektrickou čtyřkolku pod názvem eQuad. Podrobnosti o ní hodlá zveřejnit v blízké době.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a ja zase ano ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Je to pěkný, ale nedoved bych si představit závody motokrosu bez řvaní motorůů :D


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil