Nissan prodal zatím několik desítek elektromobilů Leaf

Jan Horčík - 24 Leden 2011

v prodal do minulého pátku teprve 60 kusů . A to i přesto, že má přes 6000 objednávek, které má doručit do 31. března. Nissan tvrdí, že je vše v pořádku a že se výroba teprve zaběhává.   

Nissan Leaf

"Jde o náš první projekt v oblasti masové výroby . Začali jsme je proto vyrábět velmi opatrně. Výrobní linky pracují dobře a my očekáváme, že objednávky budou splněny včas," komentoval novinku pro magazín Japan Today zástupce automobilky.

Nissan Leaf byl uveden na trh v Japonsku dne 20. prosince 2010. V USA už o několik dnů dříve. V Japonsku je údajně prozatím nízký zájem způsoben tím, že zákazníkům trvá dlouho vyřídit si státní dotaci.

Nicméně už v listopadu minulého roku šéf Nissanu Toshiyuki Shiga řekl, že chtějí uvést Leaf na trh zcela bez problémů. A to bude znamenat i pomalý a opatrný rozjezd výroby. "Naši zákazníci si možná budou muset chvíli počkat," řekl doslova.

Běžně to u nových modelů automobilek bývá naopak. Ještě předtím, než je auto uvedeno na trh, jednou výrobní linky na plné obrátky. Automobilky totiž očekávají, že právě prvních několik měsíců po uvedení auta na trh o něj bude největší zájem.

Japan Today
Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?