Nissan Leaf - nejlepší auto, které si můžete příští rok koupit

Jan Horčík - 24 Listopad 2010

Magazín GreenCarReports zvolil nejlepším , které si v roce můžete koupit. V obsáhlém článku rekapituluje historii v a uzavírá tím, že protože dnes ve Spojených státech většina rodin vlastní v průměru více než dvě auta, je Nissan Leaf jasnou volbou jako druhé auto - s prakticky nulovou .   
Nissan Leaf

John Voelcker, redaktor magazínu GreenCarReports, si je dobře vědom že s ohledem na velmi záleží na tom kde budete Nissan Leaf . Zdůrazňuje, že například Severní Dakota je státem s tak špatným energetickým mixem, že i elektrické auto je zhruba stejně nebo dokonce o něco víc "špinavé" (s ohledem na emise) než klasické benzinové auto se spotřebou 4,7 l/100 km. Jenže kolik takových v USA jezdí? I v reálu dosahuje něco kolem 4,5-5,5 l.

"Ne, Leaf není odpovědí na všechny pořeby vaší rodiny. Ale to je jedno," píše Voelcker. Zároveň dodává, že Nissan Leaf rozhodně není vhodný pro úplně každou americkou rodinu. Stejně jako to neplatí pro . "Bude ale vhodný pro více než 90% dopravních potřeb většiny rodin," uzavírá. "Leaf je vhodný pro miliony řidičů a rodin, které vlastní více než jedno auto."

Nissan Leaf Nissan Leaf Nissan Leaf

Závěr? Nissan Leaf a elektromobily obecně jsou dnes jednoznačně pozicovány jako druhé auto do rodiny. Tím prvním může být nebo jako např. či . Redaktoři samozřejmě při volbě nejlepšího auto pro koupi v roce 2011 uvažovali také o . Nakonec ale o malý kousek zvítězil právě .

Zpět na HybridPřidat komentář

Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.