Nejlevnější hybrid? Na CNG z Ruska, od tamního miliardáře

Jan Horčík - 02 Listopad 2010

Michail Dmitrijevič Prochorov je druhým nejbohatším mužem . Podniká v oblasti "staré ekonomiky", tedy oboru těžby . Jakožto přední ruský industriální magnát nedávno ohlásil vývoj nejlevnějšího na světě. Pohánět jej budou a .   
hybridy - CNG City Car Rusko

Ruský miliardář svůj záměr vyvinout nejlevnější ohlásil zhruba před šesti měsíci. Doposud údajně investoval do projektu 210 mil. dolarů. A nyní se už může pochlubit prvními obrázky.

Na vývoji spolupracují Prochorovova skupina Onexim Group a výrobce Yarovit. má vážit méně než 680 kg (!) a dosáhnout kolem 4,3 l/100 km (není jasné, zda jde o přepočet na benzin, nebo se myslí plynu). Max. rychlost je nastavena na 110 km/h.

Půjde o plynový hybrid, takže bude spalovat a navíc si vypomůže . Původně se měla cena auta pohybovat kolem 10 000 dolarů, nyní se ale zvýšila na 12 až 14 000 dolarů. Přesto by mělo stále jít o nejlevnější hybrid na trhu - pokud se tam dostane.

hybridy - CNG City Car Rusko

Hybrid bude postaven na univerzálním na který bude možné namontovat různé typy - , a další. Lišit se pak budou i některé specifikace jako zrychlení. A samozřejmě také cílení - hatchback bude určen pro mladé, crossover pro rodiny.

Auto je určeno především pro ruský trh, ale Prochorov jistě pomýšlí také na , a další jihoasijské probouzející se obry (Indonésie, Vietnam). O názvu zatím nebylo rozhodnuto, bude vybrán z návrhů fanoušků zaslaných skrze oficiální stránky projektu. Jediné, co je předem dané je dvoubarevné ladění auta.

hybridy - CNG City Car Rusko

Ačkoliv Prochorovovo levné hybridní auto prozatím není nic jiného než obrázek v počítači, celý záměr vypadá značně sveřepě. Je otázkou, zda se jej podaří dotáhnout alespoň do fáze , ale každopádně držíme palce!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ako prvý obrázok, prototypy sú stále krásne, konečný design áut je väčšinou už na grc. Škoda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přesně tak úvodní koncepty jsou vždycky krásné ale to co se nakonec vyrábí je většinou o dost jiné auto. Připadá mi to jako by si tam někdo řekl "tohle auto by bylo zbytečně hezké, finální vzhled musíme pořádně zprasit"

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Asi to nie je celkom tak, ako pisete. Niektore tvary karoserie, ktore su uvedene na obrazku su uz na prvy pohlad nevyrobitelne. Postupom casu pristupuje k autu dalsich 1000 veci, ktore nutia vyrobcu zmenit jeho povodne navrhovany tvar.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.