Nákladní elektromobil Modec již i v Nizozemsku

Petr Soukup - 30 Říjen 2007

Poprvé o sobě elektromobil Modec dal vědět během léta ve Velké Británii, kde jeho služeb využívá obchodní řetězec Tesco. Nyní se tento užitkový vůz dostal i do kontinentální Evropy ve verzi s řízením vlevo. Nová pobočka byla zřízena v Nizozemsku a první zákazníci z okolí Amsterdamu na sebe nenechali dlouho čekat.

Modec

Dodávka s elektromotorem o výkonu 102 koní je určena pro městský provoz. Dojezd při plném zatížení a maximální rychlosti 80 km/h činí 160 km. To by v praxi měla být spíše spodní hranice a vezmeme-li v úvahu, že oněch 160 km může popojíždět v zácpách, dodávka začíná vypadat opravdu užitečně.

Modec v barvách Tesco

Modec je dodáván v několika modifikacích - s korbou, skříňový, s chladícím boxem a to není výčet ještě kompletní. Pohotovostní a užitečná hmotnost se pohybuje vždy kolem 3,5 t, resp. 2 t. K vyšší hmotnosti jistě přispěly i použité Li-Ion baterie.

zdroj: autobloggreen.com

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pracuji jako řidič z povolání každodeně jezdím, rozvážím pečivo a denně najedu mezi 60-100km takže si myslím že je to skvělý že je vůz který splňuje všechny parametry. akorát ještě abi to stejně viděl i šéf a koupil my ho :-D ale jezdím v noci takže by se to muselo dobíjet přez den a to by asi nebylo idealní


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?