Nafta z odpadků ve Španělsku

Petr Soukup - 20 Říjen 2008

Biopaliva vzbuzují vášnivé diskuse hlavně v souvislosti se zvyšováním cen potravin. Není divu, první generace vyráběná z potravinářských surovin asi opravdu nemá valnou budoucnost. O to více potěší jakákoli zpráva týkající se dalšího vývoje biopaliv tím správným směrem.

skládka

Tým španělských vědců ze společnosti Ecofasa právě oznámil svůj úspěch spočívající v přeměně komunálního odpadu na bionaftu. Pomocí bakteriálního rozkladu se přes mastné kyseliny vědci dostali až k produkci výše zmíněného biopaliva.

Ředitel společnosti prohlásil, že se jedná o plně biologický proces, který je udržitelný, ačkoli výtěžek paliva zatím není takový, jak by si představovali - 1 litr/10 kg odpadu. Oznámení neuvádí energetickou potažmo ekonomickou náročnost přeměny, nezbývá tedy než veřit tvrzení, že během 3 - 4 let bude takový proces životaschopný. Jezdit na energii z odpadků, které by jinak skončily zakopané v zemi je přeci lákavé!

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion