Na Havaji se budou vyrábět malé elektromobily

Jan Horčík - 11 Květen 2010

Jihokorejská společnost CT&T se rozhodla na Havaji vybudovat továrnu na elektromobily za $200 mil. Bude vyrábět malá dvoumístná elektrická auta a zaměstná na 400 lidí. Elektromobily CT&T e-Zone

Malé dvoumístné elektromobily jsou pro ostrovní stát Havaj jako dělané. Nissan nedávno oznámil, že právě Havaj bude mezi prvními regiony, kde nabídne svůj elektromobil Nissan Leaf.

Guvernérka státu Havaj se totiž nedávno rozhodla významně snížit závislost na fosilních palivech. Hodlá silně podpořit obnovitelné zdroje energie a s nimi i čistou dopravu, tedy elektromobily.

Havaj je státem, který v rámci USA patří k nejzávislejším na dovozu ropy. V minulém roce za ni utratil 7 mld. dolarů. Nafta je pak využívána pro auta, letadla a generátory elektřiny.

CT&T chce v nové továrně v O'ahu vyrobit až 10 000 elektrických aut ročně. Některé z nich prodá na místě, zbytek půjde na export. Dokončení se očekává za dva roky.

V současné době CT&T nabízí několik různých modelů. Většina z nich je dvoumístná, max. rychlost je 60 km/h a nelze s nimi tedy vjíždět na dálnici. JDe o modely e-Zone s cenou mezi $12 000 a $20 000 podle doplňků a dojezdem až 160 km. c-Zone podobný golfovému vozíku stojí mezi $8000 a $13 000 a vmístí do sebe čtyři lidi. Kromě toho nabízí firma také sportovní kupé, elektrobus a elektrickou motorku.

honoluluadvertiser
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol