Motorka na vodík

Jan Horčík - 10 Duben 2007

Motorka na vodík

Společnost Intelligent Energy, známá díky svému motocyklu ENV na palivové články, se spojila se známým výrobcem motocyklů Suzuki Motor Corporation, aby společně vyvinuli prototyp motocyklu poháněného vodíkem, resp. vodíkovými palivovými články.

Prototypy budou poháněny palivovými články PEM (Proton Exchange Membrane) od Intelligent Energy, Suzuki nejspíš poskytne především výrobní kapacity a ostatní know-how v oblasti motocyklů. Právě spojení velkého a osvědčeného výrobce motocyklů jako je Suzuki s menší společností, která se specializuje na vývoj palivovýžch článků pro motocykly, by konečně mohlo přivést motocykly na palivové články na trh v širším měřítku.

Partnertsví Suzuki a Intelligent Energy je doufejme teprve prvním v celé řadě budoucích spojenectví, která přinesou na silnice nové, ekologické modely motocyklů s nulovými emisemi a relativně levným pohonem.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station