Mitsubishi i MiEV: elektromobily jsou budoucnost

Jan Horčík - 14 Březen 2008

Japonská automobilka Mitsubishi odhalila svůj obchodní plán pro následující roky nazvaný "Step Up 2010". Cílem společnosti je v roce 2010 dosáhnout prodejů 1 422 000 aut, což by znamenalo nárůst o 6,4% proti 1 337 000 vozů prodaných v roce 2007. Mitsubishi se podle tiskovéh zprávy hodlá zaměřit především na segmenty miniautomobilů a malých automobilů, střeních automobilů a SUV. V oblasti ochrany životního prostředí se chce Mitsubishi soustředit na vývoj čistých dieselových motorů, vysoce výkonných automatických převodovek, ale co především: pilířem budoucího snažení Mitsubishi v oblasti ekologie má být elektromobil nové generace "i MiEV".

Elektromobil Mitsubishi i MiEV

Ten je momentálně ve vývoji a firma jej chce uvést na globální trhy s co největším náskokem před konkurencí. Zajímavé také je, že ve střední Evropě se chce Mitsubishi soustředit především na SUV, v Brazíii pak na flex-fuel vozidla.

Elektromobil Mitsubishi i MiEV

Elektromobil i MiEV je malé městské vozidlo vážící zhruba tunu s výkonem 63 koní a max. rychlostí 130km/h. Jako pohon slouží elektromotor napájený lithium-iontovými bateriemi, dojezd by měl být asi 160 km.

zdroj: greencarcongress

Zpět na HybridPřidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?