Mini Countryman - malý vesničan se čtyřmi dveřmi

Jan Horčík - 27 Leden 2010

se čtyřmi dveřmi? Představujeme Mini Countryman. Crossover slavné značky se poprvé představil světu na v roce 2008. Svůj oficiální debut si ale odbude až v za dva měsíce na .  

Mini Countryman

Mini Countryman Mini Countryman Mini Countryman

Vesničan se začne prodávat jak v , tak ve . Přestože přibyly jedny dveře, auto je pořád jen 4097 mm dlouhé. V Evropě se bude prodávat v motorizacích od 1,6l benzínu s výkonem 98 koní po 184 koní v případě přeplňovaného Cooper S.

Všechny benzinové varianty využívají zmíněného 1,6l čtyřválce s přímým vstřikováním a proměnným časováním ventilů, které nabízí technologie Valvetronic.

K dispozici budou také dvě , a to s výkonem 90 a 112 koní. Do USA se dostanou pouze dvě benzinové verze. Američané se prostě šetrných aut nedočkají. Navíc, všechny evropské modely budou vybaveny automatickou funkcí stop&start, regenerativním bržděním a indikátorem řazení.

Spotřeba se pohybuje u jednotlivých modelů od 4,3 l/100 km (113 g/km) u verze Mini One D Countryman přes 4,4 l/100 km (116 g/km) v případě MINI Cooper D Countryman až po 5,9, 6,1, resp. 6,3 l/100 km v případě MINI Cooper S Countryman.

Mini Countryman se začne prodávat počátkem roku 2011.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tak nějak nechápu proč je tu tenhle příspěvek? Co je na tomhle hybridního? Co je na tom ekologického? Co vlastně na tom je???

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je na tom zajímavé, že automobilka, která testuje flotilu () začíná pokročilé technologie jako je Stop&Start, regenerativní brzdění, montovat i do svých klasických modelů. Navíc je to malé a v nejnižší verzi dalo by se říci i šetrné auto.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechapem pre aku cielovu skupinu su urcene auta, ako MINI cooper, alebo Fiat 500. Su to male auta s vysokou cenou. Nic ine na nich podla mojho nazoru vynimocne nie je. Jedina skupina, ktora ma napada su snoby.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Krpaté a zbytočne drahé auto.


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station