Mercedes-Benz dodal první náklaďáky Econic na zemní plyn

Jan Horčík - 05 Leden 2010

Mediálně nejdiskutovanějším typem alternativního pohonu je dnes sice elektřina, ale pokroky se odehrávají také v dalších oblastech. Automobilka Mercedes-Benz dodala svůj první tahač Econic NGT poháněný zemním plynem. Výhoda CNG pohonu v tomto případě spočívá v nižších emisích oxidu uhličitého, pevných částic a NOx. Zároveň může tahač fungovat i na bioplyn.  
Mercedes-Benz Econic NGT
Tahač dodaný společnosti ALDI SÜD je určen pro rozvoz potravin především v městských oblastech. Snížení emisí oxidů i částic bylo proto jednou z priorit zadavatele. Nákladní automobil je dále speciálně upraven pro městskou logistiku, kde se řidiči často musí potýkat s nedostatkem místa, nízkými podjezdy nebo omezením vjezdu.

Econic NGT se mimo jiné může pochlubit také nižší hlučností než klasické tahače. Výkon motoru je přenášen na kola přes šestistupňovou automatickou převodovku. Pro svůj přínos životnímu prostředí vyhovující přísnému standardu EVV získal automobil nálepku "Blue Angel" (Modrý anděl).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To vypada tiez dobra kombinacia, popripade alternativa k elektromobilom. Keby sa rozsirili aj mensie bioplynove stanice (na domace pouzitie), tak by si clovek mohol mozna vyrabat bioplyn do auta z domaceho odpadu. Zatial sa take male stanice daju hotove kupit myslim len z Ciny. Pokusit sa urobit nejaku amatersky na vlastnu past je asi riziko. Mne sa ale zda ,ze v Cechach aj na Slovensku jazdia v niektorych mestach autobusy na CNG celkom bezne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nafta je nafta.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlas, ale i tu nam zdrazujou :o(


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion