Maruti Suzuki představila hybrid a elektromobil

Jan Horčík - 27 Říjen 2010

je největší v , která má pod palcem 45% trhu s . Zároveň jde o součást japonského koncernu Suzuki. Pro aktuální nechvalně proslulé Hry Commonwealthu poskytla dva zajímavé a .   
Elektromobily Maruti Suzuki eEco Charge
První z nich, SX4 Hybrid, byl poprvé představen už letos v lednu na autosalonu v Novém Dillí. Jde o plný hybrid využívající a 1,2l benzinový motor, automatickou převodovku a 50kW . Díky tomu dokáže sedat jezdit čistě na a chlubí se o 25% nižší proti stejně velkému čistě benzinovému autu.

Eeco Charge je koncept postaveného na podvozku . Je poháněno stejným 50kW elektromotorem, ale je vybaveno silnější 24kWh lithiovou . Max. dojezd je 100 km při max. rychlosti 100 km/h.

Oba koncepty jsou odvozeny od automobilů, které má dnes Maruti Suzuki v nabídce. Zda se někdy budou vyrábět, toť otázka. Prozatím v rámci Commonwealth Games jezdí čtyři elektromobily Eeco Charge a deset hybridů SX4 Hybrid.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil