Los Angeles má největší solární parkoviště

Jan Horčík - 12 Květen 2010

Na základně amerického letectva v Los Angeles vznikla největší solární elektrárna na parkovišti. S výkonem 360 kW ušetří asi 70 000 dolarů ročně. solární energie - solární parkoviště - letecká základna Los Angeles

Během předpokládané třicetileté životnosti ušetří daňovým poplatníkům celkem 12,5 mil. dolarů. O instalaci se postarala společnost Solar Electrical Systems. Díky daňovým úlevám a dalším slevám se návratnost investice pohybuje kolem pěti až sedmi let.

Výjimečné bylo na projektu to, že solární panely byly už v továrně pospojovány do větších bloků, které se přímo dopravovaly na místo. Nebylo tak třeba složité montáže, která byla rychlejší a levnější.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo to je přesně to by se má dělat, střecha je výborná proti sluníčku sama o sobě, a ještě když je pokryta solárníma panelama, tak je to fakt užitečná střecha. A nikdo určitě nebude namítat, že by to bylo ošklivý, protože parkoviště samo o sobě není taky žádná krása:), a nikdo ani nemůže namítat, že by se tím zastavělo místo který by se dalo využít jinak a líp. No prostě nevidím jediný negativum. Naopak.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S tim se neda jinak nez souhlasit.
Kolik by se mohlo postavit za penize danovych poplatniku takovychto parkovist misto debilnich urazejicich volebnich kampani?
Docela dost, to jsou miliony co dotoho tecou.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil