Londýn vybuduje 1300 dobíjecích stanic v rámci Source London

Jan Horčík - 15 Listopad 2010

Jen pár dnů potom, co starosta oznámil snížení příspěvku na rozvoj , se objevila zpráva o startu projektu Source London. Ten si klade za cíl vybudovat ve světové metropoli do roku celkem 1300 .   
elektromobily - source london

V současné době má Londýn zhruba 250 dobíjecích stanic. Žádná z nich ale dosud není součástí systému Source London. Ten odstartuje teprve a jaře roku 2011. Hlavním dodavatelem IT technologií bude společnost .

Ti, kdo budou mít zájem veřejné nabíječky využívat, se budou muset zaregistrovat a zaplatit roční poplatek 100 liber. V současné době je v registrováno 16 729 elektrických aut a , z toho jen asi 2100 lze připojit do zásuvky a nabíjet (plug-in). Jakmile bude dokončeno všech 1300 dobíjecích stanic, bude to znamenat, že ve městě narazíte častěji na dobíječku než klasickou .

Londýn není ve svém důrazu na elektrická auta osamocený. Podobné projekty se rozbíhají i v dalších velkých britských městech. Londýn s nimi jedná o tom, aby bylo možné sítě vzájemně propojit a lidé se nemuseli obávat přejezdu z jednoho města do druhého. Tím de-facto pomalu začíná budování národní sítě dobíjecích stanic ve Velké Británii.

V celé je registrováno 71 141 . Londýn z toho zaujímá 23,5%. Podle průzkumů je více než 90% cest podniknutých autem po Londýně kratších než 16 km. Navíc, v celé Británii pouze 1% cest autem je delších než 160 km. je zde proto prorokována velká budoucnost.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online