Londýn rozšiřuje zóny s nízkými emisemi

Jan Horčík - 11 Květen 2007

Londýn

Londýnský starosta Ken Livingston se o obyvatele svého města stará s nebývalou vervou. Snaží se z Londýna udělat čístší město, a tak nejenže před lety zavedl poplatky pro vjezd do London City, ale nově rozšiřuje také tzv. LEZ (Low Emission Zone). Jedná se o zóny, kam mají zpoplatněn vjezd všechny lehké i těžké nákladní automobily a autobusy.
Od června 2008 se LEZ bude vztahovat i na další "špinavá" vozidla. Řidiči těchto automobilů, které nesplňují standardy LEZ dané evropskými normami Euro III a Euro IV, budou muset za vjezd do zón LEZ zaplatit každý den poplatek 200 liber. Pokud nezaplatí včas, čeká je pokuta 1000 liber. Takto vysoké částky mají přesvědčit majitele automobilů k tomu, aby svůj vozový park raději zmodernizovali a snížili tak zatížení města Londýn škodlivými emisemi.
zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?