Londýn představil futuristické autobusy

Jan Horčík - 13 Leden 2009

Londýnský odbor dopravy vyhlásil nedávno designérskou soutěž, jejíž účastníci měli navrhnout novou podobu ikonických dvoupatrových autobusů - double-deckerů. Zúčastnilo se i trio Foster + Partners, Aston Martin a Capoco Design, které nakonec zvítězilo se svým futuristickým autobusem s nulovými emisemi, který má prosadit nové standardy v oblasti hromadné dopravy. Podlahy autobusu jsou dřevěné, strop prosklený a vybavený , které generují energii a navíc částečně kontrolují teplotu uvnitř autobusu. Bohužel není jasné, jaký typ pohonu autobusy využívají, vzhledem k nulovým emisím jde pravděpodobně o vodíkové palivové články. První prototyp má vzniknout v roce 2011.
Londýn - nové double deckery
Londýn - nové double deckery
Londýn - nové double deckery

Inhabitat, foto: Foster + Partners
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak tenhle autobus vypadá velice dobře, má styl a zachovává si ducha Londýna. Rád se v něm projedu, jestli ho někdy opravdu postaví.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol